تخصیص ۶۷۷ میلیون متر مکعب آب کشاورزی در حوضه کرخه

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: در دو حوضه کرخه و کارون افزایش قابل قبولی در تخصیص آب کشاورزی داشته ایم.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، داریوش حسن نژادبا اشاره به اینکه اولین استانی هستیم که برنامه آماربرداری دوره سوم را به تایید وزارت نیرو و مدیریت منابع آب رسانده ایم، افزود: این برنامه پایه گذار سایر برنامه ها در تخصیص آب است.

وی افزود : خوشبختانه ما در حوضه کرخه تخصیص آب را به نتیجه مطلوبی رسانده ایم و موفق به اخذ تخصیص کلیه طرح های شرکت شدیم.

حسن نژاد ادامه داد : در بحث تامین آب شرب پایداربرای اکثر شهرهای استان، سدهایی را پیش بینی کرده ایم . سدچلهول برای شهرستان پلدختر، ده پهلوان و دلفان در شهرستان دلفان، سد آبسرده برای شهرستان بروجرد، سد مخملکوه برای شهرستان خرم آباد، سد ماربره برای شهرستان دورود و سدکمندان برای تامین آب شرب پایدار دو شهرستان ازنا و الیگودرز در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تصریح کرد : در تخصیص آب کشاورزی در حوضه کرخه 677میلیون مترمکعب و در حوضه کارون 390میلیون مترمکعب به تصویب رسیده است .علاوه براین اگر قرار باشد در کشور اصلاحاتی در شاخص های قید شده صورت بگیرد، ما هم بدنبال افزایش تخصیص آب کشاورزی هستیم. البته در دو حوضه کرخه و کارون تا کنون توانسته ایم تخصیص ها را به اعداد قابل قبولی برسانیم. مشکلی که اکنون با آن مواجه هستیم کمبود اعتبار برای به بهره برداری رساندن سدهای در دست اجرا می باشد که لازم است پروژه های عمرانی را با جدیت و شتاب بیشتری پیش ببریم تا بتوانیم از تخصیص های اخذ شده استفاده مطلوب را ببریم.

داریوش حسن نژاد در خصوص روند پیشرفت سدهای در دست اجرای استان گفت : خوشبختانه در دوسال اخیر شاهد جهش خوبی در اعتبارات بخش آب بوده ایم . در حال حاضر شرکت آب منطقه ای لرستان مجری 26 طرح شامل 41 پروژه از قبیل سدها و ایستگاه های پمپاژ و خطوط انتقال آب است . اعتبارات مصوب امسال حدود 1090 میلیارد تومان بوده است که با احتساب تخصیص 80درصدی حدود 867 میلیارد تومان جمع تخصیص اعتبارات ما بوده است. دو پروژه سد آبسرده و مخملکوه از پروژه های اضطراری وزارت نیرو هستند که در دو سال آینده باید به اتمام برسند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان اظهار داشت: دو سد کمندان و تاج امیر آماده آبگیری هستندو 11 تا از پروژه های در دست اجرای شرکت جزء مصوبات سفر ریاست جمهور هستند که هم در بحث اعتبارات و هم انتظارات دولت تحقق یافته اند.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1774945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =