سلاح عجیب اوکراینی‌ برای مقابله با پهپادهای روسیه/ عکس

جنگ اوکراین که صحنه رونمایی از برخی سلاح‌های مدرن شده و گاهی تبدیل به میدانی برای آزمایش ایده‌های عجیب و خنده‌دار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پهپادهای روسیه میدان نبرد را برای نیروهای اوکراین به جهنمی غیرقابل پیش‌بینی تبدیل کرده‌اند و از این رو اوکراین در پی یافتن راهی برای مقابله با آن‌ها است.

به همین منظور سیستم‌های پدافندی مشهور غربی همچون گپارد به اوکراین گسیل شده‌اند اما تا اینجای نبرد نتوانسته‌اند تهدید پهپادی را به شکلی موثر خنثی کنند.

تازه‌ترین ابتکار اوکراین برای مقابله با پهپادهای روسیه ساخت ضدهوایی با سلاح مشهور کلاشنیکف AK-45 است. به این شکل که ۶ اسحله جنگی را به هم وصل کرده‌اند و با این اختراع عجیب رو به آسمان شلیک می‌کنند.

ضدهوایی عجیب اوکراینی‌ها برای مقابله با پهپادهای روسیه/ عکس

در فیلمی که از کاربرد این ضدهوایی در میدان نبرد منتشر شده است گرچه منظره بصری خوشایندی دیده می‌شود اما به نظر نمی‌رسد که پهپادهای هدف را موفقیت رهگیری کرده باشد که خود نشان‌دهنده ناکارآمدی این سلاح ضدهوایی عجیب در مقابله با اهداف هوایی است.

البته که ساخت این سلاح ابتکاری شاهدی بر تاثیر پهپادهای انتحاری روسیه است که تأثیر قابل توجهی بر جنگ در اوکراین گذاشته‌اند.

علیرغم تأثیر عملیاتی نامشخص که ممکن است ضدهوایی دست‌ساز با چند AK-74 علیه پهپادهای روسی داشته باشد، می‌توان این پدیده را از نقطه نظر مکانیکی جذاب دانست.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1787180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =