احداث ۳۵ هکتار گلخانه در لرستان در سال ۱۴۰۱

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت : سال گذشته ۳۵ هکتار گلخانه در لرستان احداث شد ‌.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، سید عماد شاهرخی با اشاره به آتش زدن کاه و کلش کشاورزان گفت : از کشاورزان تقاضا داریم از آتش زدن کاه و کلش که به زمین و محیط زیست خسارت وارد می‌کند، خودداری کنند.

وی در دیدار با بهره‌برداران وجمعی ازکارکنان جهاد کشاورزی شهرستان سلسله، با اشاره به بارش‌های مناسب امسال، اظهار کرد: بارش‌های مناسب باعث شد که ما در اراضی دیم در بعضی شهرستان‌ها در یک هکتار حدود ۶ تن برداشت و در اراضی آبی نیز تا یازده تن برداشت داشته‌ایم.

شاهرخی افزود: کل نیاز استان در سال ۳۰۰ هزار تن گندم است، در حالی که امسال کف برداشت گندم در بدترین شرایط ۳۵۰ هزار تن است، یعنی ۵۰ هزار تن گندم مازاد در استان برداشت می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه امنیت نظامی و دیپلماسی ما در گرو امنیت غذایی است، گفت: ما بایدعلاوه بر تامین نیاز خودمان، نیاز همسایگان را هم تامین کنیم.

شاهرخی به انجام کارهای بزرگ در دولت سیزدهم از جمله احداث گلخانه‌ها اشاره کرد و افزود: حجم کل گلخانه‌های استان تا قبل از دولت سیزدهم ۷۸ هکتار بود، در حالی که سال گذشته به تنهایی ۳۵ هکتار گلخانه احداث شد، برنامه ما برای امسال هم احداث ۳۵ تا ۴۰ هکتار است.

وی با اشاره به توسعه باغات در اراضی شیب دار نیز، گفت:سال گذشته ۵۰۰ هکتار از اراضی شیب دار به کشت باغات اختصاص داده شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ، بیان کرد: سال ۱۴۰۰، ادوات جهش تولید در دیمزارها ۷۸ دستگاه بود، در حالی که در سال زراعی جدید این رقم به ۲۳۰ دستگاه افزایش پیدا کرد.


شاهرخی با اشاره به اینکه ما به سمت کشاورزی علمی و اقتصادی حرکت می‌کنیم، گفت: از کشاورزان تقاضا داریم از آتش زدن کاه و کلش که به زمین و محیط زیست خسارت وارد می‌کند، خودداری کنند.

وی تاکید کرد: آتش زدن کاه و کلش منسوخ شده زیرا با آتش زدن کاه و کلش میکرو ارگانیسم زمین از بین می‌رود، از طرفی این کار جرم است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: کاه و کلش با خاک که مخلوط می‌شود تبدیل به کود شده و خاک را غنی می‌کند.

شاهرخی تاکید کرد: کشاورزان موضوع بیمه را جدی بگیرند، و نسبت به بیمه کردن اراضی کشاورزی و باغی خود اقدام کنند.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1787457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =