۰ نفر
۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۳
ثبت ۵ هزار و ۵۰۳ واقعه ولادت در کردستان

مدیرکل ثبت احوال استان کردستان گفت: در سه ماهه اول سال ۱۴۰۲ تعداد ۵ هزار و ۵۰۳ واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل۳ .۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، علی جوکار مدیرکل ثبت احوال استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در سه ماهه اول سال ۱۴۰۲ تعداد ۵ هزار و ۵۰۳ واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل۳ .۵ درصد کاهش داشته است.
وی تعداد ولادت ثبت شده پسران را ۲ هزار و ۸۲۴ و تعداد ولادت ثبت شده دختران ۲ هزار و ۶۷۹ واقعه عنوان کرد و افزود: بیشترین ولادت ثبت شده مربوط به مادران گروه سنی ۳۴-۳۰ سال با حدود ۲ .۳۰ درصد است.
مدیرکل ثبت احوال استان کردستان بیان کرد: تازه ولادت‌های ثبت شده چهار هزار و ۲۱ مورد در شهرها و هزار و ۴۸۲ مورد نیز در روستاهای استان بود.
جوکار با بیان اینکه نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت برابر ۱۰۵.۱ است، افزود: در مقابل هر۱۰۰ واقعه تولد دختر حدود ۱۰۵ واقعه تولد پسر امسال در استان به ثبت رسید.
وی عنوان کرد: در بین نوزادان دختر نیز بیشترین اسامی به ترتیب مربوط به "آنیا"، "ماهلین"، "دلوین" ، "سدنا" و "نورا" و در بین پسران هم "محمد"، "شاهان"، "آیهان"، "میران" و "آراد" است.
جوکار تصریح کرد: در سه ماهه نخست امسال تعداد هزار و ۹۵۱ واقعه وفات به ثبت رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۴درصد افزایش دارد.
وی تعداد وفات شهری را هزار و ۲۸۳ و روستایی ۶۶۸ مورد عنوان کرد و افزود: تعداد وفات ثبت شده مردان هزار و ۱۴۰ مورد و تعداد وفات ثبت شده زنان ۶۶۸ واقعه بود.
مدیرکل ثبت احوال کردستان اضافه کرد: میانگین سن مردان فوت شده ۶۵.۸۵ سال میانگین سن زنان فوت شده ۷۰.۵۶سال بود.
جوکار خاطرنشان کرد: نسبت جنسی حاصل از ثبت وفات برابر ۱۴۰.۶ است؛ یعنی در مقابل هر۱۰۰ واقعه وفات ثبت شده زنان حدود ۱۴۰ واقعه وفات مردان به ثبت رسید.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1796291

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =