احضار رئیس کل بانک مرکزی به مجلس/ توضیح درباره لغو فعالیت صرافان و نابسامانی بازار ارز

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، از احضار رئیس کل بانک مرکزی به مجلس برای شفاف سازی چرایی نابسامانی بازار ارز و تصمیمات مترتب بر آن تاکید کرد.

جعفر قادری در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین با اشاره به نابسامانی قیمت ارز بر ضرورت اتخاذ تصمیمی عاجل برای بهبود وضعیت تاکید کرد و گفت: باید بدانیم که عوامل بسیاری در نرخ ارز تاثیر داشته و نابسامانی فعلی بازار از چند عامل متفاوت است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تاثیر گذاری نرخ ارز بر معیشت مردم بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: دولت و بانک مرکزی درباره نرخ ارز باید با دقت بیشتری ورود کرده و از تصمیمات عجولانه و شتابزده در این بازار بپرهیزند.

وی با بیان اینکه لغو فعالیت برخی صرافی ها و اکنون انحلال کانون صرافان اقداماتی بوده که از سوی بانک مرکزی رخ داده است، تصریح کرد: هر اقدامی که نتیجه عکس در بازار دهد نباید صورت بگیرد و اکنون لغو فعالیت برخی صرافان نیز مصداق بی تاثیری این اقدام در تک نرخی کردن ارز است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه مجلس پیگیر چرایی اشفتگی بازار ارز است، گفت: قطعا با توضیح خواستن از رئیس کل بانک مرکزی پیگیر وضعیت فعلی و راه حل برون رفت از این شرایط خواهیم بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تاثیرگذاری نرخ ارز بر معیشت و سفره مردم بر کسی پوشیده نیست از این رو مجلس تمام تلاش خود را برای کمک به دولت در مسیر ساماندهی ارزی به کار خواهد بست.

٢٣٣٢٢٣

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1797535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =