۵ هزار و ۱۹۷ واقعه ازدواج در کردستان ثبت شده است

مدیرکل ثبت احوال کردستان، تعداد ازدواج ثبت شده در پنج ماهه اول امسال را ۵ هزار و ۱۹۷ واقعه ذکر کرد و گفت: نرخ خام حاصل از ثبت ازدواج تا پایان مردادماه سال جاری ۷.۵ در هزار به دست آمده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، علی جوکار مدیرکل ثبت احوال کردستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی پنج ماهه نخست امسال تعداد ولادت ثبت شده در پسران استان کردستان ۴ هزار و ۶۹۰ واقعه و دختران ۴ هزار ۴۲۵ واقعه بوده است که نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت برابر ۱۰۶ بوده، یعنی در مقابل هر ۱۰۰ واقعه ولادت دختر حدود ۱۰۶ واقعه پسر به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه 9هزار و ۱۱۵ واقعه ولادت در استان کردستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد، افزود: بیشترین ولادت ثبت شده مربوط به مادران گروه سنی ۳۴-۳۰ سال با حدود ۳۰.۵ درصد بوده و میانگین سن مادران در ولادت‌های ثبت شده ۳۰.۷۹ سال بوده است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان، فراوانی پنج نام اول در پسران را محمد با ۱۹۳ مورد، شاهان ۱۸۲، آیهان ۱۷۱، میران ۱۱۶ و آراد با ۹۴ مورد عنوان و تصریح کرد: همچنین فراوانی پنج نام اول در دختران به ترتیب آن یا ۱۴۹ مورد، ماهلین ۱۴۷، دلوین ۱۳۶، نورا ۷۷ و سدنا ۶۵ مورد بوده است.

جوکار ذکر کرد: در پنج ماهه نخست امسال ۳ هزار و ۲۳۸ واقعه وفات در استان کردستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۵ درصد کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: تعداد وفات ثبت شده در مردان یک هزار و ۸۹۵ واقعه و در زنان یک هزار و ۳۴۳ واقعه بوده که میانگین سن مردان فوت شده ۶۴.۶۴ سال و زنان ۷۰.۳۶ سال بوده است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان افزود: نسبت جنسی حاصل از ثبت وفات در کردستان برابر ۱۴۱.۱ درصد بوده یعنی در مقابل هر ۱۰۰ واقعه وفات ثبت شده در زنان حدود ۱۴۱ واقعه وفات در مردان به ثبت رسیده است.

جوکار در ادامه سخنان خود تعداد ازدواج ثبت شده در پنج ماهه اول امسال را ۵ هزار و ۱۹۷ واقعه ذکر کرد و گفت: نرخ خام حاصل از ثبت ازدواج تا پایان مردادماه سال جاری ۷.۵ در هزار به دست آمده است.

وی خاطرنشان کرد: میانگین سن ازدواج بار اول مردان استان ۲۸.۰۹ سال و میانگین سن ازدواج بار اول در زنان ۲۴.۰۳ سال بوده است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان در ادامه به ثبت یک هزار و ۸۴۴ واقعه طلاق در کردستان اشاره کرد و یادآور شد:

جوکار تصریح کرد: از ابتدای سال 1402 تاکنون تعداد یک هزار و ۸۴۴ واقعه طلاق به ثبت رسیده که بر این اساس نرخ خام حاصل از ثبت طلاق تا پایان تیرماه سال جاری ۲.۹ در هزار بدست آمده است.

وی در پایان گفت: میانگین سن طلاق بار اول در مردان ۳۶.۵۵ سال و میانگین سن طلاق بار اول در زنان ۳۲ سال بوده است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1808210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =