راه‌اندازی ۵۴۰ ایستگاه گندزدایی آب در کرمانشاه/سنجش سلامت و کیفیت آب در یک هزار و ۷۵۰ روستا کرمانشاه انجام شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: ۵۴۰ ایستگاه گندزدایی آب در استان کرمانشاه راه‌اندازی شده است.

رضا داوودی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، اظهار کرد: فرایند گندزدایی آب به سه شیوه انجام می‌شود که شامل روش‌های گازی، محلولی و پودر و قرص است.

وی افزود: گندزدایی آب به صورت گازی در کشور از لحاظ ایمنی خطراتی دارد که در این راستا در حال حرکت به سوی گندزدایی آب به صورت آب ژاول هستیم که از لحاظ ایمنی بسیار کم‌مخاطره‌ است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به اینکه پودر و قرص نیز در مخازن کوچک قابل استفاده است، تصریح کرد: سنجش سلامت و کیفیت آب در یک هزار و ۷۵۰ روستا انجام شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: کیفیت آب شهر کرمانشاه در وضعیت مطلوبی به صورت ١٠٠ درصد و کیفیت آب در روستاهای کرمانشاه در وضعیت ۹۶ درصد قرار دارد.

این مقام مسئول ابراز کرد: در ۶ ماهه اخیر سال جاری ۳۵ هزار و ۸۷۰ مورد آزمایش کلرسنجی در مناطق شهری و ۴۴۲ هزار و ۶۹۲ مورد در مناطق روستایی انجام شده است.

وی تأکید کرد: با توجه به گزارشاتی که شرکت مهندسی آب و فاضلاب در ایام اربعین تهیه کرد شرکت آبفا در استان کرمانشاه خصوصا در ایام اربعین خدمات بسیاری را با توجه به موضوع ماه‌های تنش آبی و آب رسانی عرضه کرد و با مسئولیت بسیار بالایی خدمات را به زائرین ارائه داد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1816620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =