‍ حدود یک چهارم جمعیت شهر سنندج در نواحی منفصل شهری زندگی می کنند 

رئیس کمیسیون حاشیه شهر و نواحی کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر سنندج گفت: شهرسنندج بصورت تقریبی ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که حدود یک‌ چهارم آن در حاشیه شهر و نواحی منفصل شهری نایسر، ننله و حسن‌آباد زندگی می کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، بهروز ابراهیم‌آبادی،رئیس کمیسیون حاشیه شهر شورای اسلامی شهر سنندج در جلسه کمیسیون حاشیه شهر سنندج که به مشکلات ناحیه منفصل شهری نایسر اختصاص داشت،اظهار کرد:شهرداری سنندج حتی یک درصد در به وجود آمدن مشکلات نایسر تأثیر نداشته است چون یکی از دلایل اصلی رشد این مناطق مهاجرت از روستاها به نواحی حاشیه شهر می باشد.

وی افزود:سال گذشته شهرداری سنندج بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در ناحیه منفصل شهری نایسر هزینه کرده،در صورتی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون در این منطقه درآمد داشته است.

رئیس کمیسیون حاشیه شهر شورای اسلامی شهر سنندج ادامه داد:ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج با توجه به زمین‌های مرغوبی که دارد می توانست یکی از بهترین شهرکهای خاورمیانه شود اگر در گذشته اداراتی همچون راه و شهرسازی و یا بنیاد مسکن،زمینهای آنرا در اختیار می گرفتند و بعنوان زمین شهری بمردم واگذار می کردند.

وی تصریح کرد:شهر سنندج بصورت تقریبی حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که حدود یک چهارم آن تقریباً ۱۲۰ هزار نفر آن در نواحی منفصل شهری نایسر،ننله و حسن‌آباد زندگی می‌کنند.

جمعیت نایسر با جمیعت یک شهر برابری می‌کند

ابراهیم آبادی خاطرنشان کرد:نایسر حداقل ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد که این با جمعیت یک شهر از شهرهای استان کردستان برابری می‌کند و بهتر بود که در آن فرمانداری تأسیس می‌شد.

وی تاکید کرد:همه ادارات در نواحی منفصل شهری باید جوابگوی مشکلاتی باشند که منشأ آن از گذشته شکل گرفته است،چون بودجه شهرداری هم محدود بوده و نمیتواند به تنهایی مشکلات این مناطق را بطور کامل حل کند.

رئیس کمیسیون حاشیه شهر و نواحی کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر سنندج افزود:رفع مشکلات نایسر نیازمند بودجه های میلیاردی بوده که این از عهده شهرداری سنندج به تنهایی خارج است،چون باید عدالت در رسیدگی به مشکلات سایر نقاط شهر هم رعایت شود.

ابراهیم آبادی خاطر نشان ساخت:با این اوصاف باز اعضای شورای اسلامی ششم شهر و شهرداری در حد توان و وسع خود در راستای رفع مشکلات نواحی منفصل شهری گام برخواهند داشت و در این راستا از هیچگونه تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1817746

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =