بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ مورد بازرسی از مراکز صنفی لرستان در نیمه نخست سال جاری

مدیرکل استاندارد لرستان گفت : بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ مورد بازرسی از مراکز صنفی لرستان در نیمه نخست سال جاری توسط کارشناسان استاندارد لرستان انجام شد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، در راستای اجرای تکالیف ذاتی و قانونی این اداره کل و به منظور حصول اطمینان از رعایت الزامات استاندارد و استمرار کیفیت محصولات تولیدی عرضه شده در بازار، در نیمه اول سال جاری، تعداد 3719 مورد بازرسی و 67 مورد نمونه برداری از واحدهای صنفی و مراکز عرضه و توزیع کالا در سطح استان انجام شده است.

وحید والی زاده مرادی مدیرکل استاندارد استان لرستان گفت: در این بازرسی‌ها که با هدف کنترل کیفیت کالاهای دارای نشان استاندارد و نا امن کردن بازار برای عرضه کنندگان محصولات و خدمات فاقد نشان استاندارد و بی کیفیت انجام می‌شود،

وی افزود: کارشناسان اداره کل و شرکت های بازرسی به صورت مستمر به واحدهای صنفی مراجعه و کالاهای فاقد علامت استاندارد را شناسایی، صورتجلسه و جمع آوری می کنند.

مدیرکل استاندارد لرستان تصریح کرد: چنانچه محصول نمونه‌برداری شده، در نتایج آزمون با استانداردهای ملی مربوطه مغایرت داشته باشد، به میزان امتیازات منفی اخذ شده، نسبت به تعلیق و یا ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد فرآورده واحد تولیدی، اقدام خواهد شد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1818206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =