٢٨ هزار قلم دارو تاریخ مصرف گذشته دامپزشکی در کرمانشاه کشف شد 

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره‌کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: ٢٨ هزار قلم دارو تاریخ مصرف گذشته دامپزشکی به ارزش یازده میلیارد ریال از یک شرکت پخش دارو و واکسن در کرمانشاه کشف شد. 

صیاد غلامی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، اظهار کرد: بازدید از شرکت‌های پخش و داروخانه‌ها به صورت منظم و ماهانه توسط دامپزشکی کرمانشاه انجام می‌شود.

وی افزود: به صورت سرزده و بدون هماهنگی نیز بازرسی ویژه از شرکت‌های پخش، داروخانه و درمانگاه‌ها داریم که در بازرسی اخیر از یک شرکت، ٢٨ هزار قلم دارو تاریخ مصرف گذشته به ارزش یازده میلیارد ریال کشف شد.

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره‌کل دامپزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: پرونده قضایی برای متخلفین این شرکت تشکیل شده و به تعزیرات و مراجع قضایی معرفی شدند، حکم معدوم سازی این اقلام نیز صادر می‌شود.

وی گفت: برخورد قضایی با متخلفین با توجه به حجم کالای اکتشافی است و مسئول فنی شرکت هم به هیئت بررسی تخلفات صنفی معرفی می‌شود.

این مسئول بیان کرد: انواع آنتی بیوتیک، ویتامین و سایر داروها در داروهای اکتشافی موجود بوده و در ۶ ماهه گذشته از یک شرکت پخش دیگر حدود ۶ میلیارد تومان دارو کشف شد که توزیع و خرید خارج از شبکه داشتند.

غلامی تأکید کرد: توصیه من به شهروندان و بهره‌برداران این حوزه این است که داروهای خود را از مراجع قانونی تهیه کنند که نظارت‌ها در آن بیشتر است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1818456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =