متفکر نبودن در حوزه سینما اعتبار محصول را پایین می‌آورد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: اگر کسی در حوزه سینما متفکر نباشد خروجی آن محصول اعتبار ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، علی صفدری ظهر امروز در جشن سینمای مهر ایران که در سالن آمفی تئاتر اداره کل کتابخانه‌های کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: سینما چند شاخصه بسیار مهم دارد و هرکس در بخشی از سینما فعالیت دارد.

وی افزود: این فعالیت چه در بخش تولید، بازیگری، صدا، تصویر، تدوین و تهیه کننده و هر بخش دیگری که سینما دارد و اگر افراد شاخصه ها را رعایت نکنند اثر خوبی تولید نمی‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه تصریح کرد: یکی از مهمترین شاخصه‌های فعالیت در عرصه سینما، متفکر بودن است اگر کسی در حوزه سینما که یک هنر تاثیرگذار و ویژه است متفکر نباشد خروجی آن محصول اعتبار و تراز پایینی دارد.

این مقام مسئول بیان کرد: در دنیایی که می‌خواهیم اثرگذار باشیم و از آن تاثیر می‌پذیریم، تولید یک اثر نمایشی اگر درگیر بازی امروز سینما شود که پر از نیرنگ و توطئه‌های اقتصادی است خوب عمل نخواهد کرد.

وی عنوان کرد: اما سینماگری که اهل فکر، تلاش و دقت است محصولش اثرگذار است، سینمای زمان طاغوت محتوای بسیار ضعیفی داشته و در مقابل سینمای اکنون ایران، قابل قیاس نیست.

صفدری بیان کرد: سال گذشته فیلم «اتاقک گلی» با موضوع دفاع مقدس در شهرستان جوانرود فیلمبرداری شده بود و در اکران موفق بود.

وی افزود: اکنون در حال ضبط یک فیلم در استان کرمانشاه با موضوع دفاع مقدس هستیم، اگر کسی از شاخصه فکر کمک بگیرد در سینما موفق خواهد شد و آثار اثرگذاری را تولید خواهد کرد.

صفدری خاطر نشان کرد: کرمانشاه یک استان استعداد پرور و با ظرفیت است و وظیفه‌ای که بر دوش شما قرار گرفته تا آثاری تولید کنید که برای رشد مردم یک گام رو به جلو باشد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1820194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =