بودجه عمرانی لرستان در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۳ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان گفت: در قانون بودجه ۱۴۰۲ بودجه عمرانی استانی لرستان رقم ۳ هزار ۴۹۷ میلیارد تومان است.

جبه گزارش خبرآنلاین لرستان ، سمانه حسن‌پور سهم لرستان را از این میزان ۳ هزار و ۴۹۷ میلیارد ‏تومان اعلام کرد و افزود: این مبلغ رشد بیش از ۱۰۰ درصدی در اعتبارات عمرانی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد ‏و معادل ۳.۴ درصد اعتبارات استانی کل کشور است که از لحاظ درصد سهم اعتبارات عمرانی ابلاغی به استان رتبه ۱۱ کشور را داریم.
وی افزود: این اعتبار به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ‏ابلاغ می‌شود و این سازمان به عنوان دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ‏وظیفه دارد این اعتبار را بین ۱۱ شهرستان در قالب فصل و برنامه‌های متنوع ‏توزیع و سهم هر دستگاه اجرایی از این اعتبار را مشخص کند.‏
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان درباره درآمدهای استان نیز گفت: سهم درآمدی که برای این استان در نظر گرفته شده است ۳۷ صدم کل درآمدهای کشور است که در این زمینه رتبه ۲۶ را بین ۳۱ استان کشور را داریم.
برای عدم برگشت بودجه ابلاغی دستگاه‌های اجرایی مدیران باید تلاش کنند
سمانه حسن‌پور درباره قانون روند برگشت بودجه دستگاه‌های اجرایی استان نیز گفت: اعتبارات ابلاغی را دستگاه‌های ملی به دستگاه‌های استانی برای انجام امور خاص پرداخت می‌کند و این اعتبار از نظام توزیع اعتبار، تخصیص خارج است و مدیران باید برای جذب این اعتبارات تلاش کنند.
وی افزود: این اعتبار چون وارد نظام بودجه‌ریزی استان نمی‌شود مستقیم از دستگاه‌های ملی به دستگاه‌های استانی وارد می‌شود، سازمان مدیریت، خزانه استان و استانداری نمی‌توانند جلوی برگشت این اعتبار را بگیرند و اگر جذب نشود، به خزانه جمهوری اسلامی ایران برمی‌گردد و در سر جمع درآمدهای کشور و باز توزیع می‌شود.
۴۶
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1820440

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =