بیانیه باشگاه سپاهان درباره انتقاد مورایس؛ اظهارات او تقطیع شده است!

باشگاه سپاهان مدعی شد اظهارات سرمربی طلایی‌پوشان که مورد انتقاد بخش رسانه‌ای تیم ملی فوتبال ایران قرار گرفته، تقطیع شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ژوزه مورایس سرمربی تیم فوتبال سپاهان شب گذشته (یکشنبه) و پس از برتری شاگردانش مقابل پرسپولیس به دعوت هفت بازیکن سپاهان به اردوی تیم ملی اشاره کرد و به‌صورت طعنه‌آمیز پرسید که آیا از تیم صدرنشین لیگ هم هفت بازیکن به تیم ملی دعوت شده‌اند یا خیر.

پس از پاسخ بخش رسانه‌ای تیم ملی و اعلام آمادگی کادر فنی این تیم برای بازگرداندن ملی‌پوشان سپاهان به اردوی تیم مورایس، باشگاه سپاهان بیانیه‌ای به شرح زیر منتشر کرد:

«با عنایت به مطالب حاشیه‌ای منتشرشده درباره مصاحبه شامگاه یکشنبه سرمربی محترم تیم فوتبال سپاهان، موارد زیر جهت تنویر افکار عمومی منتشر می‎گردد:

۱ - باشگاه فولاد مبارکه سپاهان به‌عنوان یک باشگاه ورزشی با ۲۷ رشته ورزشی و ۲ هزار و ۱۲۱ ورزشکار، طی یک سال اخیر ۱۲۷ ورزشکار به تیم‌های مختلف ملی روانه کرده و در این مسیر، همواره یاور و یاری‌رسان تیم‌های مختلف ملی بوده است. این موضوع در خصوص رشته پُرطرفدار فوتبال نیز همواره مورد توجه قرار گرفته و تعداد قابل توجهی از بازیکنان رده‌های مختلف سنی باشگاه سپاهان، جزو دعوت‌شدگان به تیم‌های ملی هستند.

رویکرد باشگاه سپاهان همواره حمایت از تیم‌های مختلف ملی به شمار می‌رفته است و بازیکنان ملی‌پوش آقا و بانوی این باشگاه، همواره با حمایت‌های قابل توجه سپاهان روانه مسابقات تیم ملی شده‌اند و فدراسیون‌های مختلف ورزشی، همواره به این رفتار حرفه‌ای باشگاه سپاهان اعتراف کرده‌اند. موید این موضوع، بازیکنان دعوت‌شده به اردوی تیم ملی نوجوانان کشور، درخشش این بازیکنان و همچنین برگزاری اردوی تیم ملی نوجوانان فوتبال در اصفهان به میزبانی سپاهان بوده است.

۲ - تیم ملی فوتبال بزرگسالان کشور به‌عنوان هسته اصلی و ستون توسعه فوتبال، همواره مورد حمایت این باشگاه بوده و ژوزه مورایس، سرمربی محترم تیم سپاهان نیز همواره در گفت‌وگوهای مختلف خود عنوان کرده‌اند که به‌عنوان «یک ایرانی»، از تیم ملی فوتبال کشور حمایت کرده و همواره باید حامی تیم ملی فوتبال کشور بود. ایشان همچنین در نشست خبری خود با رسانه‌های گروهی، از حضور سرمربی محترم تیم ملی و رئیس محترم فدراسیون فوتبال در اردوی سپاهان پیش از دیدار مقابل آلمالیق ازبکستان تشکر کرده و همواره حامی حضور بازیکنان مختلف خود در تیم ملی بوده‌اند.

۳ - برخلاف آنچه بخش رسانه‌ای تیم ملی منتشر کرده، اصل موضوع سخنان سرمربی تیم فولاد مبارکه سپاهان به سرمربی محترم تیم ملی فوتبال منعکس نشده است. ایشان در نشست خبری بعد از دیدار هفته دهم فولاد مبارکه سپاهان و در حین سؤال خبرنگاری که درباره عملکرد رضا اسدی بازیکن باکیفیت تیم سپاهان مطرح شده بود، از دعوت هفت بازیکن تیم فولاد مبارکه سپاهان به تیم ملی مطلع شدند. به گونه‌ای که حتی از تعداد دعوت‌شدگان سایر تیم‌ها نیز اطلاعی نداشتند؛ با این حال، ایشان در سخنان خود اعلام کردند که از خوشحالی بازیکنان تیم سپاهان خوشحال خواهند بود و به نظر می‌رسد بخشی از سخنان ایشان تقطیع شده است.

البته انتظار می‌رفت که سؤالاتی به جز آنچه در خصوص بازی است، در نشست خبری مطرح نمی‌شد و این موضوع از سوی عوامل هیئت فوتبال محترم اصفهان که مسئول برگزاری نشست خبری بودند، مدیریت می‌شد؛ چراکه بر اساس روال بازی‌ها، لازم بود که صرفاً سؤالاتی در چارچوب مسابقات مطرح می‌شد.

۴ - باشگاه فولاد مبارکه سپاهان مجدداً اعلام می‌دارد از حضور بازیکنان این تیم در اردوی تیم ملی استقبال کرده و امیدوار است این بازیکنان بتوانند به‌عنوان سربازانی ارزشمند در اختیار تیم ملی فوتبال کشور باشند و از نگاه فراگیر سرمربی محترم تیم ملی فوتبال به همه باشگاه‌ها و لیگ و جوانان ارزشمند پرورش‌یافته باشگاه‌ها سپاسگزاریم».

۲۵۱۲۵۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1836384

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =