جوابیه معاونت امور مجلس ریاست‌جمهوری به مصاحبه سمیه محمودی با خبرآنلاین

روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری در پی گفت‌وگوی یک نماینده مجلس ردصلاحیت شده با خبرآنلاین جوابیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، متن این جوابیه در واکنش به مصاحبه سمیه محمودی، نماینده ردصلاحیت شده مجلس یازدهم با خبرآنلاین به شرح زیر است:

نماینده ردصلاحیت شده: گفتند سوال از وزیر کشور را کنار بگذار تا تایید صلاحیت شوی! /دولت به ۷۰ درصد کرسی های مجلس نیاز دارد

مدیر مسئول محترم خبرگزاری خبرآنلاین

با توجه به انتشار گفتگوی آن رسانه با سرکار خانم سمیه محمودی نماینده محترم تائید نشده از سوی هیئت اجرایی، مستدعی است توضیحات ذیل را در پاسخ منتشر نمایید:

خانم سمیه محمودی، در اظهاراتی شاذ و ملکوک در گفتگو با خبرآنلاین بیان داشته است: «دولت می‌خواهد انتخابات را مدیریت کند»! و در ادامه هم ادعاها و گمانه های باطلی را به آن الصاق کرده اند از جمله این که: «من از وزیر کشور سوالی در صحن دارم که ان‌شاالله بعد از برنامه در صحن قرار می‌گیرد و عملا هم به من گفتند که اگر سوالم را پس بگیرم در صلاحیتم تاثیر می‌گذارد»! و بعد ناگهان در پاسخ ادعای ناصواب خود، در قامت یک قهرمان! ظاهر شده که: «اگر قرار باشد به‌خاطر انجام وظیفه، رد صلاحیت شوم ۱۰۰ درصد این کار را انجام می‌دهم!» همان حکایت خود گویی و خود خندی!

لازم است بیان شود سیاست دولت سیزدهم در خصوص انتخابات انجام وظایف قانونی و اجرای درست فرایند انتخابات در مراحل مختلف به طور بی طرفانه و بر اساس راهبردهای چهارگانه رهبری یعنی مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت می باشد . دولت بحمدالله فرصت و شرایط لازم برای گفتگوی مستقیم با نمایندگان محترم را دارد و چنان که ایشان مدعی شده نیازی به واسطه نیست.

به این نماینده محترم توصیه می شود مراقبت نمایند که خدای ناخواسته کسانی به نام دولت به ایشان مراجعه نکنند و با اطلاع از انقباض روحی و تاثرات حاصله از عدم تائید در این مرحله، از ایشان برای مقاصد خویش سوء استفاده کنند. دولت بر این باور است مجلسی مطلوب است که به رسالت و وظایف قانونی و الهی خود به درستی عمل کند. چنان مجلسی با همه نقدها و همکاریهای کارشناسانه، قطعا مورد نیاز کشور است و دولت هم مثل سایر قوا مجری قانون، ماموریت‌ها و وظایف محوله می باشد و بکارگیری عباراتی چون «دولت می خواهد ۷۰ درصد مجلس را داشته باشد» توهینی آشکار به منتخبان ملت در مجلس دوازدهم است.

دولت سیزدهم با مجلس انقلابی طی ۲۵ ماه گذشته به خوبی و در همراهی و همدلی قابل قبول کار کرده و تکلیف استثناهای مطرح شده هم با قانون است. کسی که با الفبای سیاست آشنایی داشته باشد و مرام و مسلک دولت سیزدهم و شخص رییس جمهور را بشناسد می داند که به گرو گرفتن وظایف قانونی آن هم در مساله ای مثل صلاحیت، اتهام ناروا و فارغ از استناد است. از این رو به نظر می رسد استخدام واژه « عملا به من گفته اند اگر سوال را پس بگیرم در صلاحیتم اثر می گذارد » منفذی برای فرار از پاسخگویی احتمالی در صورت درخواست دلیل است.

پیشنهاد می شود این نماینده محترم مثل بسیاری از افراد دیگر از قانون تمکین نماید و ادله خود را به مرجع قانونی رسیدگی به صلاحیت نامزدهای یعنی هیئت نظارت ارائه کند تا ان‌شاء‌الله مشکل برطرف شود. ضمن آن که این نماینده محترم می داند فرایند رسیدگی به صلاحیت ها از مرحله هیات های اجرایی عبور کرده و به ایستگاه هیات های نظارت رسیده که آنجا هم طبعا برابر قانون عمل خواهند کرد و این نحوه سخن گفتن اهانتی آشکار به آن عزیزان است که گویی در حال معامله هستند و در ازای پس گیری سوال از وزیر که حق قانونی هر نماینده است خلاف قانون اقدام خواهند کرد! مگر آنکه این‌گونه برداشت شود که خانم محمودی از مجرای رسانه و با ادبیاتی پیشتاز درحال اعلام معامله است که اگر صلاحیتم تایید شود، سوال را پس می گیرم! در حالیکه به خوبی واقفند صلاح دین و دنیای همگان تمکین از قانون و ضوابط است نه زد و بندهای کذایی!

۲۷۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1838349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =