طرح «کتابت قرآن کریم» در کتابخانه مرکزی امام خامنه ای سنندج برگزار شد

طرح «کتابت قرآن کریم» با هدف تجلی و پیوند برنامه‌های موضوعی قرآن و عترت در کتابخانه‌های مرکزی سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، طرح سراسری «کتابت قرآن کریم» به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و با هدف تجلی و پیوند برنامه‌های موضوعی قرآن و عترت در کتابخانه‌های مرکزی سنندج برگزار شد.

معصومه حسنی خونسار در مراسم برگزاری طرح کتابت قرآن کریم عنوان کرد: با توجه به اهانت‌های اخیر به قرآن کریم در اروپا و نظر به اینکه کتابت قرآن، سنتی دیرینه از زمان پیغمبر(ص) دارد، طرح سراسری کتابت به همت محافل قرآنی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور انس بیشتر اعضای کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی با قرآن شکل گرفته است.

وی بیان کرد: این طرح از تاریخ ۲۳ آبان و همزمان با آغاز سی و یکمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی و هفته کتاب و کتابخوانی در سراسر کشور آغاز شده و تا ۳۰ آبان ادامه دارد.

حسنی خونسار با بیان اینکه اجرای طرح مذکور با اختصاص سهیه کتابت به هر استان در حال اجراست، افزود: طرح شامل کتابت ۶۰۴ صفحه از قرآن کریم در ۱۵ سطر است که بنا بر تعداد کتابخانه های عمومی هر استان و علاقمندان محافل قرآن و عترت در استان ها تقسیم شده است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: بر اساس طرح کتاب قرآن کریم، استان با شناسایی علاقه مندان و تعداد صفحات در اختیار گذاشته شده این ویژه برنامه را برگزار می کند و در پایان نیز با جمع آوری برگه های مرقوم شده به قرآن دست نویس توسط کودکان و نوجوانان در قطع رحلی صحافی شده و نسخه هایی منتشر خواهد شد.

وی تصریح کرد: این طرح امروز در کتابخانه مرکزی امام خامنه ای سنندج و با حضور دانش آموزان دختر و پسر دو مدرسه شاهد و بدر برگزار شد و برگزیدگان در اسرع وقت معرفی و از آن ها تجلیل به عمل می آید.

حسنی خونسار اضافه کرد: طرح کتابت قرآن کریم در کتابخانه های عمومی سراسر استان برگزار می شود و علاقمندان می توانند برای شرکت در این طرح به کتابخانه مورد نظر خود مرجعه کنند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1839180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =