پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۸ آبان ۱۴۰۲ / طلا کف‌نشین شد، سکه چقدر گران‌تر از قیمت واقعی است؟

تجارت نیوز نوشت: قیمت طلا و سکه دیروز و امروز روند متوازنی نداشت. با وجود اینکه روند فاکتورهای اساسی تعیین قیمت در بازار طلا صعودی است اما معامله‌گران بزرگ، افت تقاضا را دلیل اصلی بی‌رمقی بازار می‌دانند.

قیمت طلا و سکه امروز نیز همانند روز گذشته روند متوازنی نداشت. در واقع بازار طلا امروز هر سه روند افزایشی،‌ کاهشی و خنثی را داشت و به رشد قابل توجه طلای جهانی توجه خاصی نداشت. گفتنی است از صبح دیروز و پس از بازگشایی بازارهای جهانی قیمت انس طلا همواره صعودی بوده و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۲۰۱۵ دلاری در حال معامله است.

معامله در بازار طلا در کف قیمت

در همین راستا محمد کشتی آرا ضمن اشاره به ثبات قیمت دلار، روند قیمت طلا و سکه را نیز با ثبات نسبی پیش‌بینی کرد و به تجارت‌نیوز گفت: «قیمت طلا و سکه با توجه به شرایط با ثبات قیمت دلار نوسان چشمگیری ندارد و به نظر می‌رسد در روزهای باقیمانده از هفته جاری این روند در بازار فلز زرد حفظ شود.»

وی با اشاره به کاهش حباب سکه و نداشتن حباب قیمتی در طلای آب‌شده خاطر نشان کرد: «در حال حاضر بازار طلا و ارز با آرامش همراه است؛ عرضه و تقاضا در تعادل قرار دارد و نوسانات قیمتی در بازار طبیعی است.»

وی همچنین درباره وضعیت قیمت ها در بازار طلا و سکه در روزهای آینده گفت:«پیش بینی می شود قیمت‌ها در روزهای آینده نیز در همین سطح باقی بماند و تا اخبار جدیدی در خصوص تنش‌ میان حماس و اسرائیل یا سایر حوزه‌ها به بازار مخابره نشود، نوسانات بازار طلا و ارز مانند روزهای گذشته است.»

افت قیمت سکه‌های سبک

امروز هفتم آذر ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی نوسان محدود هزار تومانی داشت و می‌توان گفت در روندی خنثی و با همان قیمت ۲۸ میلیون و ۸۹۴ هزار تومانی روز گذشته معامله شد. سکه‌ بهار امروز با رشد ۱۰ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۶۹۶ هزار تومان معامله شد و تنها قطعه افزایشی بازار بود.

امروز قیمت نیم‌سکه و ربع سکه کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد. سکه گرمی با کاهش پنج هزار تومانی روی قیمت پنج میلیون و ۷۹۵ هزار تومانی ایستاد.

حباب سکه امامی ۴ میلیونی شد

امروز قیمت طلا نسبت به افزایش قیمت انس جهانی واکنش نشان داد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افزایش ۳۲ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون ۵۸۷ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد هفت هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۴۳ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز افزایش داشت و به دو میلیون و ۴۱۱ هزار تومان رسید.

امروز حباب تمام قطعات سکه کاهش داشت. حباب سکه‌ امامی ۱۰۵ هزار تومان کاهش داشت و به کانال چهار میلیونی برگشت. حباب سکه بهار ۱۱۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۰۲ هزار تومان، ربع سکه ۷۴ هزار تومان و سکه گرمی ۱۶ هزار تومان کاهش داشت.

223223

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1842362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =