میانگین درصد شفافیت کالاهای صنعتی و غیرصنعتی در سامانه جامع تجارت ۸۳ درصد است

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: یکی از رسالت های اداره کل صمت نظارت بر کالا از تولید تا توزیع است و در همین راستا سامانه جامع تجارت برای نظارت بر انبار کالاهای صنعتی و غیرصنعتی راه اندازی شده و میانگین شفافیت این سامانه در کردستان 83 درصد است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، بختیار خلیقی در جلسه هماهنگی دستگاه های اجرایی تاثیر گذار در اقتصاد کردستان، اظهار کرد: این سامانه بر شفاف سازی و بازرسی های نوین و هدفمند در سطح بازار تاکید دارد و از بستر این سامانه می توان در بحث شفاف سازی کالاهای موجود در سطح بازار بهره لازم را ببریم.


وی افزود: انتظار می رود با تعامل و همکاری مجموعه های اداره کل صمت، تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی و اتاق اصناف، بازاری پر از آرامش و رونق اقتصادی برای مردم استان را رقم بزنیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان اظهار کرد: امسال توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال مهار تورم و رشد تولید مزین شده و هر یک از دستگاه های مربوطه در این جلسه جزو دستگاه هایی هستند که می توانند نقش موثری را در تحقق شعار سال داشته باشند.


خلیقی ادامه داد: با توجه به اینکه در ابتدای سال تفاهم نامه 3 جانبه همکاری بین اداره کل صمت، جهاد کشاورزی و اتاق اصناف در خصوص بعد نظارتی بر سطح بازار بسته شد، خوشبختانه در اجرای این موضوع اقدامات خوبی در سطح بازار شکل گرفته است.


وی یادآور شد: همچنین با توجه به شرایط کنونی کشور و تحریم های ظالمانه، اقتصاد ما بسته است و بعد نظارتی در سطح بازار شرط لازم و کافی است تا رفاه و آرامش در سطح بازار فراهم شود.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: با توجه به اینکه استان از لحاظ بعد مسافت نسبت به استان های مرکزی کشور هزینه حمل و نقل بیشتری را به کالاها متحمل می کند، نیاز است بر کاهش آثار تورمی این موضوع اقدامات جدی انجام گیرد.


خلیقی گفت: در حال حاضر ۵ طرح اساسی در خصوص ذخیره سازی کالاهای اساسی، میوه و مرکبات، طرح نظارتی ویژه ایام پایانی سال، طرح برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم، طرح فروش فوق العاده در سطح فروشگاه های زنجیره ای و طرح فروش در سطح واحدهای صنفی ارائه شده است.


وی اظهار کرد: هدف از برگزاری این طرح ها آرامش بخشی بر بازار، تنظیم بازار، کاهش قیمت ها در سطح بازار و رفاه شهروندان در ایام پایان سال است.


مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: در بعد قیمت سازمان حمایت از مصرف کنندگان، نظارت کامل را بر کلیه قیمت ها چه صنعتی و چه غیرصنعتی بر عهده داشته و در سطح بازار نیز دستگاه های متولی باید به بهترین شکل ممکن کار خود را پیش ببرند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1845344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =