صدور و تمدید ۳۳۱۰ پروانه اشتغال به کار مهندسی ساختمان در استان آذربایجان‎غربی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای امسال ۳ هزار و ۳۱۰ فقره انواع پروانه اشتغال به کار مهندسی و کاردان‌های فنی در حوزه ساختمان در استان صادر، تمدید و ارتقای پایه یافته است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، سید محسن حمزه لو با اشاره به اینکه دوره‌های آموزشی توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان و با نظارت اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان برگزار می‌شود، اظهار داشت: در این راستا دوره‌های آموزشی مستمر برای مهندسان توسط دانشگاه‌های منتخب برگزار شده است.

وی بیان کرد: طی امسال دوره‌های آموزشی به تعداد ۸۷ هزار و ۷۵۰ نفرساعت و سمینارهای آموزشی به تعداد ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر ساعت توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان برگزار شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: برنامه ریزی لازم برای برگزار دوره‌های آموزشی بیشتر در راستای ارتقای پایه دانش مهندسان در اولویت است.

حمزه لو افزود: طی امسال نیز ۲ مورد آزمون نظام مهندسی برگزار شده و مهندسانی که متقاضی ورود به حرفه مهندسی و معماران تجربی و کاردان ها بودند در این آزمون شرکت کردند.

وی ادامه داد: طی امسال نظارت عالیه بر ساخت و ساز ۴۹۰ پروژه ساختمانی انجام شده و به ۴۷ فقره شکایات مردمی در خصوص ساخت و سازها رسیدگی شده است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1845712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =