دریافت اجازه تردد خودروهای شخصی از بیستم محرم

فرمانده مرزبانی کرمانشاه از دریافت اجازه تردد خودروهای شخصی از بیستم محرم خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، علی شعبانی عصر امروز پنجشنبه (۱۶ آذر ماه) در نشست ستاد اربعین که در سالن شهید سلیمانی استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: اربعین برکات مادی و معنوی بسیار زیادی برای استان ما داشت.

وی افزود: علاوه بر برکات مادی و معنوی اربعین، فضایی که برای استان ایجاد کرد فضای همدلی و اتحاد برای یک امر مقدس و بزرگ بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: تمام دوستان و بیشتر مدیران شبانه روزی پای کار بودند و نتیجه هم باعث رضایت مردم کشورمان شد.

وی عنوان کرد: این فضا زمینه‌ساز این است که سال آینده ما میزبان زوار بیشتری باشیم؛ برای زواری که آمدند سهولت تردد، امنیت، آسایش، کیفیت میزبانی و کیفیت خدماتی که داده شده باعث شد تا این دوستان مبلغ مرزخسروی شوند.

شعبانی افزود: این امر باعث می‌شود که ما سال دیگر شاهد تعداد بیشتری از هموطنان باشیم و نیازمند این است که ما حوزه‌های زیرساختی را تقویت کنیم، ما در حوزه پارکینگ‌ها و حوزه‌های حمل‌ونقل به مرزها نیاز به تقویت جدی زیرساخت‌ها داریم.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: اربعین کرمانشاه باید وقایع همراهش را هم تقویت کند و رویدادهای فرهنگی ذیل آن هم تقویت شود.

وی افزود: باید تلاش کنیم تا اربعین ۱۴۰۳ مرز خسروی اثبات شود. این مرز یک مرز بسیار مناسب، امن و راحت است که بتوانیم در طول سال از آن استفاده کنیم و این امر هنوز آن‌طور که شایسته است محقق نشده است.

شعبانی عنوان کرد: خواهشی که از دوستان در سازمان حج و زیارت داریم این است که پیگیری بخشی از زوار مخصوصا زوار غرب کشور انجام شود که بتوانند از این مرز تردد کنند.

وی ادامه داد: ما و تک تک دستگاه‌ها هم آماده همراهی هستیم که این بستر فراهم شود تا زوار بتوانند به راحتی از این مرز تردد کنند و ما شاهد تردد همیشگی زائران از این مرز باشیم و اگر این اتفاق محقق نشود نمی‌توانیم به یک مرز فصلی خوش‌بین باشیم.

شعبانی عنوان کرد: عملیات اربعین مثل سایر عملیات‌های فرهنگی باید مردمی برگزار شود، ما دستگاه‌های دولتی باید تسهیل‌گر باشیم و زیرساخت‌ها را ایجاد کنیم تا مردم توانایی سهولت ورود را داشته باشند.

وی عنوان کرد: الان زمان داریم و اگر قرار است کاری کنیم باید مجموعه‌های مردمی را با خود همراه کنیم، همراهی بخش‌های مردمی می‌تواند به تثبیت عملیات اربعین و عمق‌بخشی فرهنگ اربعین کمک کند.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: ما سال گذشته هم بخشی از مردم را همراه کردیم و سعی می‌کنیم در آینده بیش از پیش بخش‌های مردمی را با خود همراه کنیم.

اجازه تردد خودرو شخصی از بیستم محرم

محمد عارف سپهری فرمانده مرزبانی کرمانشاه اظهار کرد: امسال تعداد زیادی خودرو قبل از اربعین در پارکینگ بودند، در اربعین ۱۴۰۳ از ۲۰ محرم اجازه تردد خودرو شخصی را می‌گیریم.

وی افزود: جلوی تردد خودروهای سازمانی به بهانه‌های مختلف را نیز می‌گیریم و خودروهای عمومی را جایگزین می‌کنیم، کارمندان مرز مهران باید با خودروی عمومی که از قبل مشخص می‌شود تردد کنند.

فرمانده مرزبانی کرمانشاه تصریح کرد: چند دستگاه ولیچر در پایانه‌های مرزی باید فراهم شود و حمل‌ونقل در خاک عراق هم ساماندهی می‌شود، همچنین برای خودروهایی که توقف غیرمجاز دارند جرثقیل فراهم می‌کنیم.

پایانه‌های مرزی برای تردد زائران آسفالت می‌شود

کیخسرو حسینی معاون هماهنگ کننده‌ قرارگاه منطقه‌ای ارتش در غرب کشور اظهار کرد: برای تامین امنیت قرار است یک هزار متر دیوار دور قرارگاه بکشیم و برای تسهیل تردد زائرین نیز قصد داریم پایانه‌های مرزی را آسفالت کنیم.

وی افزود: سرویس‌های بهداشتی پایانه‌های مرزی باید بازسازی شود و تعداد آنها نیز بیشتر و همچنین در هر پایانه نمازخانه ساخته شود.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1845863

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =