۱۳۰ کیلومتر دوچرخه سواری بدون دست!/ عکس

یک دوچرخه‌سوار کانادایی، مسافتی حدود ۱۳۰ کیلومتر را بدون گرفتن فرمان دوچرخه رکاب زد و رکورد تازه‌ای را در گینس به ثبت رساند.

الهه جعفرزاده: مردی به نام «رابرت موری» در کادانا مسافتی معادل ۱۳۰ کیلومتر را بدون استفاده از دستان خود (برای کنترل دوچرخه)، رکاب زد و رکورد جهانی گینس را شکست. بنا به اعلام رکوردهای جهانی گینس، موری با طی این مسافت در مدت زمان ۵ ساعت و ۳۷ دقیقه، عنوان بیشترین مسافت دوچرخه‌سواری (بدون دست) را به دست آورده است.

موری گفت که هنگام تلاش برای ثبت این رکورد، زمانی که پاهایش به خواب رفته بودند، از دستانش برای ماساژ دادن پاهایش استفاده کرد. هم‌چنین او گفت که تمرینات زیادی را در خصوص دوچرخه‌سواری بدون کنترل فرمان با دست انجام داده است.

۱۳۰ کیلومتر دوچرخه سواری بدون دست!/ عکس

این دوچرخه‌سوار به سازمان رکوردهای جهانی گینس گفت: «من شخصاً این احساس را دارم که دوچرخه‌سواری بدون گرفتن فرمان، شرایط بدنی ایده‌آل‌تری را برایم فراهم می‌کند و از خم شدن به جلو و کمردرد پیشگیری می‌کند. من در این موقعیت حتی قادرم با تلفن همراه کار کنم؛ پیامک بدهم یا آهنگ را تغییر دهم. هم‌چنین می‌توانم لوازم موردنیازم را از کوله پشتی‌ام در حین دوچرخه‌سواری خارج کنم. من تمام این کارها را بدون سختی انجام می‌دهم.»

موری در پی ثبت این رکورد، جایزه نقدی خود را جهت کمک مالی برای انجمن آلزایمر در کلگری صرف کرد. او در این‌باره گفت: «آلزایمر یک بیماری سخت و ناراحت‌کننده است و حتی سابقه این بیماری در خانواده خودم هم وجود دارد؛ من مادربزرگم را به دلیل این بیماری از دست داده‌ام. این کمک مالی از دید من ارزشمندتر از ثبت یک رکورد جهانی است.»

منبع: upi ، dunyanews

۴۷۲۳۲

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1846415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =