تخمک و جنین فریز شده تا چند سال قابلیت نگهداری دارد؟/ پاسخ یک متخصص

بیشتر زوجین بنا به دلایلی که امروزه با آن ها مواجه هستیم تصمیم‌گیری در رابطه با فرزندآوری را تا اواخر ۳۰ یا ۴۰ سالگی به تعویق می‌اندازند، اما با بالا رفتن سن، تخمدان‌ها و تخمک‌های داخل آن‌ها نیز تغییر می‌کنند.

پونه شیرازی: دکتر آمنه لاهوتی ،متخصص و جراح زنان و فلوشیپ نازایی می‌گوید: بهترین سن باروری برای زنان سنین قبل از ۳۵ سالگی است ولی به این معنا نیست که زنان بالای ۳۵ سال نمی‌توانند یک بارداری سالم را تجربه کنند.

او ادامه می‌دهد: زنان بالای ۳۵ سال باتوجه به پایین آمدن کیفیت و کمیت تخمک‌های موجود ، بانک کردن جنین‌ها به دنبال چند بار تخمک کشی را می‌توان گزینه بهتری دانست، به این صورت که خانم بعد از یک بار تخمک کشی و لقاح آن با اسپرم و تشکیل جنین ،آن هارا فریز کرده و مجددا روی سیکل تخمک کشی قرار بگیرد ، با این روش می‌توان جنین های بیشتر و با کیفیت بهتر را برای انتقال ها در نظر گرفت و شانس موفقیت را بالا برد.

این متخصص درباره این سوال که تخمک و جنین فریز شده تا چند سال قابلیت نگهداری دارد، ادامه می‌دهد:فریز تخمک‌ها در نیتروژن مایع و در دمای حدود منفی ٢٠٠ درجه صورت می‌گیرد و تا ١٥سال قابل نگهداری است، یعنی یک خانم ٢٥ساله که فریز تخمک با جنین انجام می‌دهد، می‌تواند در ٤٠ سالگی از آن استفاده کند. پس در مورد این اقدام که نوعی بیمه باروری محسوب می‌شود نباید شک کرد.

۴۷۴۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1851819

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =