بهره برداری از سیستم پردازش پسماند شهری خرم آباد تا پایان سال

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت:سیستم پردازش پسماند شهری این شهرستان تا پایان سال جاری اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سیستم پردازش پسماند شهر خرم‌آباد با وقفه‌ای چند ساله و طولانی با پیگیری‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم‌آباد و واحد مدیریت پسماند شهرداری خرم آباد تا پایان سال جاری راه‌اندازی و عملیاتی خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست ا لرستان در این خصوص گفت: با توجه به وقفه چندین ساله در این زمینه بالاخره سیستم پردازش پسماند شهرستان خرم آباد در حال طی مراحل نهایی راه‌اندازی و واگذاری به پیمانکار می‌باشد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری این امر اجرایی شود.

علی سالاروند افزود:با راه‌اندازی سیستم پردازش پسماند شهرستان خرم‌آباد پسماندها در این سیستم کاملا تفکیک و درنهایت به فروش خواهند رسید و ضمن کاهش میزان پسماند در مرحله دفن، باعث کسب درآمد مناسبی برای شهرداری خواهد شد.

وی تصریح کرد:به جهت افزایش ارزش افزوده در بحث پسماندها مقرر شده است که پسماندهای شهرستان چگنی نیز جهت تفکیک به این محل منتقل و مورد پردازش قرار خواهد گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی این سیستم پردازش، بخش زیادی از طلای کثیف(پسماند) به چرخه بازیافت برگردد و همچنین حجم قابل توجهی از پسماند خرم آباد در محل دفن پسماند کاهش پیدا کند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1861591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =