اجساد کوهنوردان مفقودی در ارتفاعات اشنویه پیدا شد

پیکر سه کوهنورد مفقودی دیگر در ارتفاعات اشنویه پیدا شد تا پرونده پنج کوهنورد گرفتار و مفقودی بعد از پنج روز بسته شود.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، روز جمعه هفته گذشته پنج کوهنورد در ارتفاعات کوه «رندوله» اشنویه در بهمن گرفتار و مفقود شدند.

پیدا شدن جسد دو کوهنورد

سیدعلی ترابی فرماندار اشنویه گف: یک تیم ۳۰ نفر تخصصی از امداد و نجات تهران، در ششمین روز عملیات، جستجوی کوهنوردان مفقود شده در کوهستان «رندوله» این شهرستان را با دستگاه های پیشرفته شروع کردند و موفق شدند پیکر ۲ نفر از این کوهنوردان را پیدا کنند.

وی اضافه کرد: محدوده بستر ریزش بهمنی که باعث مفقود شدن این کوهنوردان شده بیش از یک هزار مترمربع است که ارتفاع برف در برخی نقاط آن در حدود ۱۰ متر بوده و همین امر کار جستجو را تا حدودی مشکل کرده است.

فرماندار اشنویه با اشاره به اینکه کار جستجو توسط تیم های کوهنوردی و مردم محلی همچنان ادامه دارد، افزود: افزایش دما طی چند روز اخیر در این منطقه احتمال ریزش بهمن دوباره را بیشتر کرده است و تیم های حاضر در منطقه باید با احتیاط کار جستجو را انجام دهند.

ترابی ابراز امیدواری کرد با مساعد شدن شرایط جوی در این منطقه و استفاده از تمام امکانات و تجهیزات برای یافتن پیکر کوهنوردان مفقود شده در کوهستان «رندوله» این شهرستان، زمینه پیدا شدن پیکر کوهنورد دیگر هم وجود دارد.

وی از همراهی و همکاری تیم های کوهنوردی شهرستان های مختلف آذربایجان‌غربی و مردم اشنویه به ویژه اهالی روستاهای «زمی» و «آلکاوی» در طی چند روز عملیات جستجوی کوهنوردان مفقود شده در کوهستان «رندوله» این شهرستان قدردانی کرد.

پیکر آخرین کوهنورد هم پیدا شد

هلال احمر آذربایجان‌غربی در اطلاعیه‌ای از پیدا شدن پیکر آخرین کوهنورد مفقودی خبرداد و با پیدا شدن سومین پیکر ،پیکر همه کوهنوردان گرفتار در بهمن پیدا شد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1862008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =