۲۳ هزار نفر در برگزاری انتخابات در استان آذربایجان‌غربی مشارکت خواهندداشت

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: برای برگزاری انتخابات در استان، ۲۳ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی و برگزاری مشارکت خواهندداشت.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، محمدصادق معتمدیان امروز در برنامه صبح بخیر ایران، با اشاره به حضور حماسی مردم آذربایجان‌غربی در راهپیمایی ۲۲ بهمن، افزود: مردم استان ۲۰ درصد بیشتر از سال گذشته، در ۲۰ شهرستان و ۴۸ شهر آذربایجان غربی در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافته و پایبندی خود به انقلاب و نظام را نشان دادند.

وی همچنین با اشاره به تمهیدات حداکثری اندیشیده شده برای برگزاری انتخابات باشکوه در استان، خاطرنشان کرد: تدابیر امنیتی و اجرایی برای برگزاری انتخابات رقابتی، سالم و باشکوه در آذربایجان‌غربی تدارک دیده شده است.

استاندار آذربایجان‌غربی تعداد واجدین شرایط رای دادن در استان را نیز ۲ میلیون و ۴۷۴ هزار نفر اعلام کرده و افزود: ۲ هزار و ۳۰۲ شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات در آذربایجان‌غربی پیش بینی شده که که نسبت به دوره قبل، ۱۰ درصد افزایش تعداد شعب اخذ رای را در استان شاهد هستیم.

معتمدیان همچنین از فعالیت ۸۶۱ شعبه سیار اخذ رای در آذربایجان‌غربی خبر داده و اضافه کرد: ۱ هزار و ۱۳۴ شعبه اخذ رای شهری و ۱ هزار و ۱۶۸ شعبه روستایی برای تسهیل حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش بینی شده است.

وی در ادامه با اشاره به ساماندهی ۲۳ هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات در استان، افزود: صلاحیت ۳۷۵ نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان‌غربی تائید شده که جهت تکیه بر ۱۲ کرسی استان در مجلس، با هم رقابت خواهند کرد.

استاندار آذربایجان‌غربی این استان را رنگین کمان اقوام و مذاهب نیز معرفی کرده و یادآور شد: انتخاب نماینده یک کرسی آشوریان در مجلس شورای اسلامی در آذربایجان‌غربی برگزار شده و ۷ شعبه اخذ رای ویژه اقلیت های دینی در استان خواهیم داشت.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ بازرس برای نظارت بر انتخابات در آذربایجان‌غربی پیش بینی شده، افزود: با اقتدار نیروهای مسلح، نظامی و امنیتی، تدابیر لازم برای برگزاری انتخابات در امنیت کامل، اندیشیده شده است.

وی در ادامه از شرکت ۱۵۱ هزار و ۳۵۱ رای اولی در انتخابات در سطح استان، خبر داده و تصریح کرد: با افزایش ۴۳ درصدی تعداد نامزدها نسبت به دوره قبل، برای هر کرسی مجلس شورای اسلامی، ۳۲ کاندیدا از اقوام و مذاهب و گروه های سیاسی مختلف در آذربایجان‌غربی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

استاندار آذربایجان‌غربی در پایان با بیان اینکه این استان در ادوار گذشته انتخابات بالاترین مشارکت را در سطح کشور داشته، افزود: با استفاده از ظرفیت نخبگان، علما، فرهنگیان، دانشجویان، زنان و ...، برنامه های متنوعی برای اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی در آذربایجان‌غربی جهت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تدارک دیده شده است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1872047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =