لرستان برترین استان در صدور مجوزهای الکترونیکی کسب و کار در کشور

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان از پیشتازی استان لرستان نسبت به سایر استان های کشور در تبدیل مجوزهای کسب و کار کاغذی به شناسه الکترونیکی یکتا خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، علی محمدی گفت: براساس اعلام مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی، تا بیست و پنجم بهمن ماه، لرستان بهترین عملکرد را در حذف مجوزهای کسب و کار کاغذی و الکترونیکی کردن مجوزها در بین استان‌های کشور داشته است.

وی تصریح کرد: طی بررسی آمار عملکرد استان‌ها در اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها، تا روز بیست و پنجم بهمن ماه 2 هزار و 203 فعال اقتصادی در استان، مجوزهایشان را الکترونیکی کرده و شناسه یکتا دریافت کرده‌اند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان عنوان کرد: پس از لرستان در استان‌های گیلان، تهران، خراسان جنوبی و اردبیل بیشترین میزان تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا صورت گرفته است.

محمدی در ادامه به عملکرد شهرستان های استان در این موضوع اشاره کرد و گفت: بر اساس این گزارش در استان لرستان، بروجرد، الیگودرز و دلفان به ترتیب با ثبت 918، 301 و 272 مورد بهترین عملکرد را در بین شهرستان های استان داشته اند.

وی تأکید کرد: براساس حکم ماده یک قانون تسهیل صدور مجوزها، همه مجوزهای کاغذی باید تا پایان سال ۱۴۰۲ به مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) تبدیل شوند.

مدیر کل اقتصاد و دارایی استان تصریح کرد: امکان تبدیل غیرحضوری و رایگان مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا از طریق درگاه ملی مجوزها به آدرس Mojavez.ir برای صاحبان کسب و کار از مهرماه 1402 مهیا و عملیات تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا آغاز شده است.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1874410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =