صدور ۴۳ مجوز زیست محیطی ماده ٢٣ طرحهای ملی و استانی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان از صدور ۴۳ مجوز زیست محیطی ماده ٢٣ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت برای طرح های ملی و استانی در دولت مردمی و خدمتگزار خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این خصوص گفت؛ دستورالعمل اجرایی ماده ۲۳ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) طی نامه شماره ۷۳۶۴۵ مورخ ۱۴۰۰/۲/۲۱ سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده است و به موجب این ابلاغ کلیه دستگاه های اجرایی استانی جهت پیشنهاد طرح های تملک دارایی های سرمایه ای( اعم از جدید و یا طرح های دارای مجوز ماده ۲۳ واجد تغییرات در مشخصات اصلی )مکلفند قبل از مبادله موافقت نامه با رعایت ضوابط مندرج در مفاد دستورالعمل اجرایی مزبور نسبت به اخذ مجوز ماده ۲۳ از محیط زیست و پدافند غیرعامل اقدام نمایند.


سالاروند افزود: در واقع مجوز زیست محیطی ماده ٢٣ برای طرح های ملی و استانی به نوعی مجوز تامین مالی این پروژه‌ها از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور است که باعث آبادانی و پیشرفت استان می‌شود لذا این طرح‌ها که عمدتا در حوزه‌های سد سازی، احداث جاده‌های مهم مواصلاتی، شهرسازی، ایجاد زیرساخت‌های ورزشی و رفاهی، ایجاد زیرساخت‌های فاضلاب‌های شهری و ایجاد زیرساخت‌های اداری و ... هستند با این مجوزهای تامین اعتبار شده‌اند و بصورت ١٠٠ درصد به اجرا در خواهند آمد و باعث شکوفایی و تحول در استان خواهند شد.

وی اظهار داشت: در دولت سیزدهم در استان لرستان با همت و تلاش شبانه‌روز مسئولین استانی و با همراهی سازمان حفاظت محیط زیست کشور و اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برای ۴۳ طرح ملی و استانی مجوز زیست محیطی ماده ٢٣ صادر گردیده است که از این تعداد ۲۳ مجوز در سال ۱۴۰۱ و ۱۹ مجوز در سال ۱۴۰۲ صادر شده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در پایان گفت: از مهمترین این مجوزها می‌توان به مجوز ماده ۲۳ طرح سد و نیروگاه تنگ معشور توسط سازمان حفاظت محیط زیست اشاره نمود که با احداث آن شهرستان‌های کوهدشت، چگنی، رومشکان و دلفان از مواهب آن منتفع خواهند شد. این طرح که از مطالبات اصلی مردم لرستان و مصوبات دور اول سفر ریاست محترم جمهور به استان لرستان بوده است و تخصیص اعتبارات این طرح منوط به مجوز زیست محیطی ماده ۲۳ شده بود که خوشبختانه با پیگیری‌های مستمر نهایتا در اولین روز اسفند سال جاری این مجوز بعنوان عیدی از طرف سازمان حفاظت محیط زیست کشور به مردم لرستان داده شد و اهمیت اجرای این طرح برای مردم چندین شهر استان لرستان آنچنان است که اعلام صدور مجوز از طرف وزیر محترم کشور رسانه‌ای و اعلام عمومی شد و موجی از خوشحالی در بین مردم استان ایجاد نمود.

سالاروند گفت؛ از دیگر طرح‌های مهم می‌توان به صدور مجوز ماده ۲۳ طرح کنارگذر غربی شهر خرم آباد اشاره نمود که بار ترافیکی وارد شده در مرکز استان را به شکل قابل توجهی برطرف خواهد نمود.

وی گفت در واقع آمار بالای طرح‌هایی که مجوز زیست محیطی ماده ۲۳ برای آن‌ها طی دو سال گذشته صادر شده است، نشان از تلاش شبانه روزی دولت در استان لرستان برای عبور از جا ماندگی ادوار گذشته است و از طرف دیگر نشان از همراهی کامل سازمان حفاظت محیط زیست کشور و به تبع آن اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان در دولت خدمتگزار می‌باشد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =