۱۳۳ کاندیدا در استان کردستان رقابت می‌کنند

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان، با اشاره به ۱۳۳ کاندیدا در استان کردستان، گفت: از این تعداد در حوزه انتخابیه بیجار ۲۹ نامزد، سقز و بانه ۱۱، سنندج، دیواندره کامیاران ۴۸، قروه و دهگلان ۲۴ و مریوان و سروآباد نیز ۲۱ نامزد حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، مهدی رمضانی رئیس ستاد انتخابات کردستان در نشست با خبرنگاران، به انتخابات پیش‌رو پرداخت و اظهار کرد: با توجه به دغدغه رهبر انقلاب اسلامی در چهار حوزه مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت، از پایان سال گذشته عملیات مربوط به انتخابات شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات به عهده فرمانداری و استانداری است، افزود: برگزاری انتخابات سالم و امن یکی از رسالت اصلی استانداری استان است که در این راستا تدبیرهای جدی صورت گرفته است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان، با اشاره به اینکه امنیت انتخابات در کشور به فراجا واگذار شده است، بیان کرد: نیروهای امنیتی استان در این امر تمام تلاش خود را در جهت بهتر برگزار شدن انتخابات خواهند کرد.

رمضانی با بیان اینکه کلید توسعه استان در راستای مشارکت گسترده در انتخابات است، تصریح کرد: معتقد هستیم بالا بودن مشارکت در توسعه و آبادانی استان بسیار حائر اهمیت است.

وی گفت: اصحاب رسانه نقش سازنده ای در انتخابات دارند لذا درخواست داریم در این چند روز باقیمانده با درایت مردم را به انتخاب فرد اصلح سوق دهند.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان، با اشاره به ۱۳۳ کاندیدا در استان کردستان، خاطرنشان کرد: از این تعداد در حوزه انتخابیه بیجار ۲۹ نامزد، سقز و بانه ۱۱، سنندج، دیواندره کامیاران ۴۸، قروه و دهگلان ۲۴ و مریوان و سروآباد نیز ۲۱ نامزد حضور دارند.

رمضانی گفت: به ازای هر کرسی نمایندگی ۲۲ نفر رقابت کرده که تعداد نامزدها در این دوره نسبت به دور قبل ۴۱ درصد افزایش را داشته است.

وی در مورد انتخابات خبرگان نیز بیان کرد: چهار کاندیدا در استان کردستان در دو کرسی نمایندگی خبرگان رقابت می کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان، یادآور شد: ساعت اخذ رای از ساعت ۸ صبح روز جمعه ۱۱ اسفند ماه جاری تا ۱۸ عصر بوده که همچون سال های گذشته ساعت پایانی تمدید می شود.

رمضانی گفت: در استان کردستان ۲۵ هزار نفر در فرمانداری ها و بخش داری ها متصدی برگزاری انتخابات هستند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =