خرداد ۱۴۰۳، ایران برای اولین بار میزبان ۳ رویداد آسیایی جودو است

به گفته رئیس فدراسیون جودو، خرداد ۱۴۰۳، ایران برای اولین بار میزبان ۳ رویداد آسیایی است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، آرش میراسماعیلی در ارومیه در گفت و گویی اختصاصی با خبرآنلاین گفت: مجمع امروز انتخاباتی هیات جودو استان آذربایجان‌غربی به خوبی برگزار و اعضای مجمع رئیس جدید را برگزیدند و از امروز انتظار داریم رئیس هیات استان با برنامه‌ریزی مناسب رشد و توسعه این رشته ورزشی را در این استان اجرایی کند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها می‌تواند احداث خانه تخصصی جودو در استان آذربایجان‌غربی است که با توجه به حضور استانداری ورزش دوست و حمایت‌های ورزش و جوانان این استان، پیگیری‌های هیات می‌تواند این موضوع را اجرایی کند و با این اتفاق هم امکان برگزاری اردوها و مسابقات و هم برگزاری دوره‌های دانش افزایی فراهم می‌شود.

رئیس فدراسیون جودو درخصوص رویدادهای پیش رو اظهار کرد:اواخر هفته جام باشگاه‌های بانوان در کشور با حضور ۱۴ تیم برگزار ضمن اینکه اردوهای تیم‌های ملی تا پایان سال خواهیم داشت.

میراسماعیلی گفت: سال آینده مسابقات قهرمانی آسیا در اواخر فروردین و قهرمانی جهان در اواخر اردیبهشت برگزار و تیم ملی نیز در این رقابت‌ها حضور خواهدیافت که این رقابت‌ها آخرین فرصت ها برای کسب سهمیه المپیک است هرچند بدلیل محرومیت ۴ سالی، شانس کسب سهمیه را از دست داده‌ایم ولی امیدواریم بتوانیم با حمایت فدراسیون جهانی حضور یک نماینده با وایدکارت به جودو ایران اختصاص یابد.

وی گفت: برای اولین بار، میزبانی همزمان ۳ رویداد آسیایی (جام باشگاه های جوانان و بزرگسالان آسیا و قهرمانی کاتا آسیا) ، اواخر خرداد سال ۱۴۰۳ در جزیره کیش خواهیم داشت.

میراسماعیلی درخصوص استفاده از مزایای هم مرزی در استان آذربایجان‌غربی گفت: فدراسیون از برگزاری مسابقات کشورهای هم مرز و برگزاری کمپ و اردوهای مشترک تمرینی حمایت می کند و با توجه به اینکه جمهوری آذربایجان و ترکیه سطح بالایی در جودو دارند و ارتباط با این کشورها می تواند منجر به رشد این رشته در کشورمان باشد.

با حضور رئیس فدراسیون جودو و دفاع شخصی و مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی، مجمع انتخاباتی هیات استان برگزار و جلیل اسماعیل‌زاده به عنوان رئیس جدید انتخاب شد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =