مهارت‌آموزی گام موثری در کاهش نرخ بیکاری در مناطق مرزی است

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده استان کردستان گفت: مهارت‌آموزی گام موثری در کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار و مولددر مناطق مرزی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، امیر حمیدرضا رحمت‌پور فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده استان کردستان در نشست با سرپرست و مسئولین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان، اظهار کرد: آمار بالای بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ناشی از عدم مهارت و تخصص لازم آنها در راستای ورود به بازار کار است.

وی تصریح کرد: کاهش آمار بیکاری با ارائه آموزش‌های کاربردی فنی و حرفه‌ای تحقق پیدا می‌کند از این رو توسعه این آموزش‌ها با توجه به نیاز بازار ضروری است.

وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای که در لشکر ۲۸ پیاده استان کردستان ارایه می‌شود نسبت به تمامی پادگان‌های کشور منحصر به فرد است، گفت: شاهد تجهیز و راه‌اندازی کارگاه‌های مجهز، به‌روز با حضور مربیان توانمند و متخصص در لشکر ۲۸ پیاده کردستان هستیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده استان کردستان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص آموزش نیروهای جوان در پادگان‌ها و توانمند کردن آنان در زمینه‌های مختلف مهارتی‌ گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای روشی مناسب در راستای تحقق فرامین مقام معظم‌ رهبری است.

به گفته وی، مهارت‌آموزی و ورود جوانان به بازار کار راهکار خوبی برای کاهش آمار بیکاری و ایجاد اشتغال بوده که باید مسئولان از این حوزه حمایت کنند.

سیدعلی علوی سرپرست اداره کل آموزش فی‌وحرفه‌ای کردستان نیز در این نشست اظهار کرد: روند فعالیت و رویکرد این سازمان در چهار بخش «مشاوره و هدایت شغلی، آموزش، سنجش و رهگیری اشتغال» تقسیم‌بندی شده است.

وی با تاکید براینکه تمام توانمان را برای تحقق این برنامه‌ها در استان به‌کار گرفته‌ایم، گفت: براساس مصوبه کارگروه اشتغال، به سربازانی که در طول مدت خدمت سربازی اقدام به فراگیری آموزش‌های مهارتی می‌کنند، تسهیلات بدون بهره و یا کم‌بهره اشتغال‌زایی پرداخت می‌شود.

سرپرست اداره کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان کردستان از ارائه آموزش‌های مهارتی نرم؛ کارآفرینی و انگیزشی در کنار ارائه آموزش‌های مهارتی سخت با هدف ایجاد انگیزه و فراگیری راه ورود سربازان به بازار کار خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم با برگزاری این برنامه‌ها، سربازان پس از پایان خدمت مقدس سربازی مشکلی برای جذب در بازار کار نداشته باشند.
علوی از ارائه آموزش‌های مهارتی به ۷۱۶ نفر از سربازان وظیفه لشکر 28 پیاده استان کردستان از ابتدای سال‌جاری تاکنون خبر داد و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۸۳ نفر در طرح مهارت‌آموزی محیط کار واقعی شرکت کرده و مشکلی در ارائه خدمات آموزشی بیشتر به آنان نداریم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده استان کردستان از سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای این استان تقدیر کرد.
گفتنی است: سرتیپ دوم امیر حمیدرضا رحمت پور فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده و فرمانده قرارگاه مهارت آموزی آجا در استان کردستان با اهدای لوح از خدمات سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان تقدیر کرد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1884041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =