بازدید ۱/۸ میلیون گردشگر از اماکن گردشگری و تاریخی طبیعی کرمانشاه/بالغ بر ۱۶۸ هزار نفر در تاسیسات گردشگری رسمی اقامت کردند

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از بازدید بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر از اماکن گردشگری و تاریخی طبیعی استان خبر داد.

وحید امیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، اظهار کرد: از زمان آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر از اماکن گردشگری استان کرمانشاه بازدید کرده‌اند و ضریب اشغال تخت‌های مراکز اقامتی استان ۸۸ درصد بوده است.

وی افزود: از ۲۴ اسفند تا یازدهم فروردین‌ماه، سه هزار و ۱۸۸ بازدید در حوزه میراث فرهنگی صورت گرفته که شامل تأسیسات اقامتی-پذیرایی، سرویس‌های بهداشتی و مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه تصریح کرد: ۱۵ هزار و ۲۰۶ بازدید در حوزه صمت و تعزیرات، یک هزار و ۵۲۵ بازدید توسط بهداشت و هفت هزار و ۶۰۰ بازدید توسط فراجا صورت گرفته است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: واحد اماکن نیروی انتظامی نیز به صورت مستقل ۲ هزار و ۳۲ بازدید انجام داده است.

امیری ادامه داد: در بازه زمانی مذکور، ۶۱ هزار و ۵۴۲ اقامت رسمی در اماکن گردشگری استان کرمانشاه صورت گرفته است، همچنین سطح اشغال اماکن غیررسمی استان ۹۷ هزار و ۷۴۳ اقامت است که شامل کمپ‌ها و مدارس می‌شود.

وی اضافه کرد: سطح اشغال مراکز اضطراری که در زمان پیک بارندگی فعال بودند، هشت هزار و ۵۸۴ اقامت بوده و در مجموع میزان اقامت رسمی، غیر رسمی و اضطراری در استان ۱۶۷ هزار و ۸۶۹ نفر بوده است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1889944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =