دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان: طرح نور باید تمام و کمال اجرا شود

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، گفت: مردم کردستان خواهان اجرای طرح نور در خصوص حجاب و عفاف هستند، البته شاید برخی از جوانان از روی هیجان با این مسئله کنار نیایند اما در نهایت این طرح یک قانون است و باید تمام و کمال اجرا شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، علی اصغر حسینی در نشست علمی تخصصی «نقش عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده» که در معاونت فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی استان کردستان برگزار شد، اظهار داشت: گاهی اوقات در حوزه حجاب و عفاف در کنار مبانی فرهنگی و تبیینی برخورد تحکمی هم لازم است.

وی افزود: مردم استان کردستان خواهان اجرای طرح نور در خصوص حجاب و عفاف هستند، البته شاید برخی از جوانان از روی هیجان با این مسئله کنار نیایند اما در نهایت این طرح یک قانون است و باید تمام و کمال اجرا شود.

حسینی ابراز داشت: مقام معظم رهبری در یک ماه اخیر، چندین مورد به مسئله حجاب و عفاف اشاره داشتند و این اهمیت موضوع را می رساند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، گفت: متاسفانه خیلی از دستگاه های فرهنگی استان کردستان به وظایف خود در حوزه حجاب و عفاف در حد شعار عمل کردند و اقدام عملی نداشته اند.

وی ابراز داشت: متاسفانه ذهن و روان برخی از مردم کردستان متاثر از شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی است و این در حالی است که همین شبکه ها و فضای مجازی کانون اصلی تربیت افراد شده اند و جای مدرسه و خانواده را گرفته اند.

حسینی عنوان کرد: استان کردستان جامعه دینداری است و خیلی از خانواده های کردستانی با برخورد قهری با بی حجاب ها موافق و راضی هستند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، ادامه داد: در اجرای طرح نور اگر برخورد تحکمی ماموران نیروی انتظامی همراه با نرمی گفتار باشد اثرگذارتر است.

وی، عنوان کرد: کسانی هم که در برابر اجرای طرح نور مقاومت می کنند لازم است که شناسایی شوند و با دعوت از آنها به حضور در کارگاه های آموزشی تخصصی توجیه شوند.

حسینی تاکید کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اساتید خوبی در اختیار دارد و می تواند در توجیه و تبیین حجاب و عفاف به افراد فریب خورده با برگزاری کارگاه های آموزشی موثر واقع شود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1895885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =