سال گذشته ۱۳۳۳ پرونده تصرف غیرمجاز اراضی ملی در کرمانشاه تشکیل شد

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از تشکیل یک هزار و ۳۳۳ پرونده تصرف غیرمجاز اراضی ملی و تخریب منابع طبیعی در دستگاه قضایی استان کرمانشاه طی سال گذشته خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، حمیدرضا کریمی صبح امروز (اول اردیبهشت ماه) در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه سال گذشته یک هزار و ۳۳۳ پرونده تصرف غیرمجاز اراضی ملی و تخریب منابع طبیعی در دستگاه قضایی کرمانشاه تشکیل شد، اظهار کرد: با رسیدگی به این پرونده ها ۷۲۹ نفر محکوم شدند.

وی افزود: مرتکبین این جرائم علاوه بر رفع تصرف و اعاده اراضی تصرفی ،به حبس یا مجازات های جایگزین حبس محکوم شدند.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: در این مدت ۳۵۷ هکتار از اراضی ملی که به صورت غیرمجاز تصرف شده بود به وضع سابق اعاده شد و ۸۵۹ فقره ساخت و ساز غیر مجاز در این اراضی نیز قلع و قمع شد.

وی در ادامه به آمار برخورد با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان در سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: در این سال جمعا هزار و ۲۱۹ فقره تغییر کاربری اراضی کشاورزی شناسایی و ۵۲۷ فقره پرونده در این راستا در دستگاه قضایی تشکیل شد.

کریمی ابراز کرد: به دنبال رسیدگی به این پرونده ها، ۳۵ هکتار از اراضی تغییرکاربری داده شده به وضع سابق بازگشتند.

وی از تشکیل ۹۹ پرونده مربوط به جرایم محیط زیستی در دستگاه قضایی استان نیز در این مدت خبر داد.

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه در سال گذشته ۲ و نیم هکتار از اراضی ساحلی و در حاشیه رودخانه های استان که مورد تصرف واقع شده بود رفع تصرف شد، یادآور شد: همچنین ۳۹۶ حلقه چاه غیرمجاز نیز در این مدت مسدود شد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1897309

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =