۱۰ نفر از زندانیان مرکز استان کردستان از زندان آزاد شدند 

رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: بنابر تاکیدات ریاست محترم قوه قضاییه ، باید از تمامی ظرفیت های آحاد مردم و مسئولین دستگاههای اجرایی استان در امور خیر استفاده شود. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی در همایش نسیم مهر که در سنندج برگزار شد، ضمن تسلیت ضایعه بزرگ عروج ملکوتی شهید جمهور آیت الله رییسی و شهدای خدمت ، تصریح کرد: این شهید بزرگ با اقدامات ارزشمند در دوران حیات خویش ، دو حق بزرگ بر گردن ملت ایران اسلامی گذاشت که حق اول بر گردن مسئولین نظام است تا همانند آن شهید بصورت جهادی به مردم خدمت رسانی کنند و حق دوم بر گردن مردم است تا با حضور پرشور پای صندوقهای رای در انتخابات پیش رو ،ضمن انتخاب بدل صالح آن شهید ، ادامه دهنده راه و اقدامات وی باشند.

رئیس کل دادگستری استان کردستان بیان کرد: در حوزه آموزه های دینی و اسلامی ،احسان و نیکوکاری و خدمت به خلق بسیار مورد توجه قرار گرفته و بر اساس احادیث و روایات، خیرین و محسنین مورد عنایت ویژه خداوند متعال قرار می گیرند.

حجت الاسلام حسینی افزود: در مقوله مربوط به حمایت از زندانیان، دو نهاد انجمن حمایت از زندانیان و ستاد دیه فعال هستند و خوشبختانه با حمایت های دستگاه قضایی و دستگاه اجرایی و نهادهای نظامی و انتظامی برای انجمن حمایت از زندانیان استان منابع مالی پایدار ایجاد شده است.

وی تاکید کرد : بنابر تاکیدات ریاست محترم قوه قضاییه باید از تمامی ظرفیت های آحاد مردم و مسئولین دستگاههای اجرایی استان در امور خیر استفاده شود.

رئیس کل دادگستری استان کردستان افزود : دستگاه قضایی استان در چند سال اخیر در بحث اخذ رضایت از شکات پرونده ها و همچنین حوزه اعسار وتقسیط ورود جدی داشته است به نحوی که حقوق شکات نیز تضییع نشده و همچنین در این مدت سعی شده تا حتی الامکان قضات از صدور قرارهای بازداشت های موقت غیر ضروری اجتناب ورزند.

حجت الاسلام حسینی به بازدیدهای دوره ای و منظم مدیران قضایی و قضات از زندانهای استان توسط مسئولین قضایی اشاره داشت و اضافه کرد :در حال حاضر تمامی زندانیان استان در محل سکونت خود تحمل حبس می کنند.

رئیس کل دادگستری استان کردستان خاطرنشان ساخت : در سفر اخیر مدیرکل عفو وبخشودگی قوه قضاییه به استان ، مدارک تمامی مشمولین عفو زندانهای استان مورد رسیدگی قرار گرفت و همچنین مقرر گردید تا هر دو ماه یکبار پایش کلی مشمولین عفو استان انجام گیرد و جهت تصمیم گیری مقتضی به مرکز ارسال شود.

شایان ذکر است که این مراسم با حضور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ، امام جمعه سنندج، معاون استاندار کردستان ، مدیرکل زندانهای استان، شهردار سنندج و تعدادی از مقامات اجرایی استان در سالن آمفی تئاتر اردوگاه امام علی(ع) ناحیه منفصل شهری «قار» سنندج برگزار شد.

در پایان این مراسم از تعدادی از خیرین استان تجلیل شد و ۱۰ نفر از زندانیان مرکز استان از زندان آزاد و به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1914154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =