مهم‌ترین دلایل تصادفات رانندگی درونشهری کردستان از قول رییس پلیس راهور

رئیس پلیس راهور کردستان از کاهش ۳۷ درصدی تصادفات درونشهری در دوماهه اول سال جاری خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، سرهنگ همتی زاده رئیس پلیس راهور کردستان اظهار کرد: از مجموع تصادفات درونشهری ۷۹ درصد خودروهای سواری، ۸ درصد موتورسیکلت سواران و مابقی سایر وسایل نقلیه بودند.

وی، عدم توجه به جلو با ۴۵ درصد، عدم رعایت حق تقدم با ۲۹ درصد، عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه و سایر دلایل را با ۱۴ درصد از مهمترین دلایل تصادفات رانندگی برشمرد و گفت: عدم توجه به جلو به دلیل استفاده از تلفن همراه و حواس پرتی در حین رانندگی با ۴۵ درصد بیشترین فراوانی را داشته است.

سرهنگ همتی زاده اضافه کرد: این عامل (عدم توجه به جلو به دلیل استفاده از تلفن همراه و حواس پرتی در حین رانندگی به سایر دلایل ) با ۷۸ در صد آمار بیشتر در بلوارها و کمربندی های استان اتفاق افتاده است.

وی، عدم استفاده از کمربند و کلاه ایمنی توسط سرنشینان خودروها و راکبین موتورسیکلتها را از دیگر عوامل اصلی در آمار تصادفات فوتی و مصدمان سوانح رانندگی برشمرد و گفت: اکنون افزون بر۸۰ درصد رانندگان خودروها از کمربند ایمنی استفاده می کنند که لازم است سرنشینان نیز به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

همتی زاده همچنین از آمادگی تمام نیروهای پلیس راهور برای اجرای طرح ضربت در ماههای باقی مانده امسال خبر داد و افزود: پلیس راهور از همه ظرفیت های خود برای خدمت به مردم و سفر ایمن آنان در ایام تعطیلات تابستانی استفاده می کند.

وی، خط قرمز پلیس راهور را رانندگان پرخطر دانست و گفت: خودروی رانندگانی که دو تخلف حادثه ساز همزمان داشته باشند، توقیف خواهد شد تا ضمن حفظ جان راننده و سرنشینان آن به دیگر رانندگان نیز صدمه ای وارد نشود.

سرهنگ همتی زاده همچنین از اجرای طرح ترافیکی ویژه فرهنگی و آموزشی در طول خرداد ماه امسال با همکاری فرمانداری ها، ادارات دولتی، شرکت های بیمه ای و آموزش و پرورش خبر داد و گفت: هدف از این طرح ارتقای فرهنگ ترافیکی جامعه و کاهش آمار تصادفات است.

رییس پلیس راهوراستان همچنین از وجود بیست و دو معبر حادثه خیز در معابر درون شهری کردستان خبر داد و گفت: تلاش هایی برای کاهش این معابر با همکاری شهرداری ها در حال اجراست و بخشی از این معابر اصلاح شده است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1914897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =