۳ گرایش جدید منابع طبیعی در دانشگاه لرستان دایر شد

رییس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان گفت: سه گرایش جدید آبخیزداری شهری مدیریت جامع حوزه‌های آبخیزداری و حفاظت آب و خاک بر اساس مجوز صادر شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این دانشگاه ایجاد شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، علی حقی زاده با اعلام این خبر گفت : بر این اساس دانشگاه لرستان می‌تواند از مهرماه امسال در مقطع کارشناسی ارشد این سه گرایش نسبت به پذیرش دانشجو اقدام کند.

وی گفت: سه گرایش قدیمی سیلاب و رودخانه (زیرمجموعه آبخیزداری)، مدیریت جنگل (زیرمجموعه مهندسی جنگل) و علوم زیستی (زیرمجموعه مهندسی جنگل) در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان همچنان برقرار است.

وی اظهار داشت: این دانشکده در مقطع دکترا نیز چهار گرایش تحصیلی علوم و مهندسی آبخیز، مدیریت حوزه‌های آبخیز، علوم و مهندسی آبخیز - گرایش حفاظت آب و خاک، علوم و مهندسی جنگلداری - مدیریت جنگل و علوم و مهندسی جنگلداری - و علوم زیستی را دارد.

حقی زاده ادامه داد: اخذ مجوز کارشناسی ارشد در رشته‌های شیلات و مرتع‌داری با تایید پیوست اشتغال، در ترم آینده نهایی خواهد شد و دانشکده منابع طبیعی در آغاز ترم تحصیلی بهمن‌ماه امسال (نیم‌سال دوم تحصیلی) می‌تواند در این رشته‌ها دانشجو بپذیرد.

دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان هم اکنون ۶۰۰ دانشجو و ۲۵ عضو هیات علمی در چهار گروه آموزشی مهندسی جنگلداری، مهندسی طبیعت (آبخیزداری)، مهندسی محیط‌زیست و مهندسی شیلات دارد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1919350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =