اولویت نخست در انتخابات پیش رو، میزان مشارکت است

نایب رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: اولویت نخست در انتخابات پیش رو، میزان مشارکت بوده و انتخاب فرد اصلح، اولویت دوم است.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو در گفتگویی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید خدمت، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی(ره) و دیگر شهدای خدمت، اظهارکرد: این شهید والامقام با کار و تلاش مضاعف، اتفاقات ارزشمندی را درحال رقم زدن بود و امیدآفرینی بی‌بدیلی داشت.

وی با بیان اینکه مردم نسبت به ایشان احساس آرامش داشتند، گفت: با تدبیر و درایت مقام معظم رهبری، شرایط به نحوی مدیریت شد که کوچکترین خللی در نحوه مدیریت کشور پیش نیامد؛ چنین اتفاقی در هر کشور دیگری پیش می‌آمد، شاهد بی‌نظمی و هرج و مرج و مسائل امنیتی مختلف بودیم.

نایب رئیس شورای عالی استان‌ها به انتخابات پیش رو اشاره داشت و افزود: امروز کشور درحال آماده شدن برای انتخاب اصلح است و شورای نگهبان پس از بررسی جوانب مختلف، از 80 کاندیدا به 6 نفر نهایی رسیده که همگی قابل احترام برای تمام مردم هستند.

حاجی‌بگلو تصریح کرد: براساس قانون، افرادی که تایید شورای نگهبان می‌شوند، مورد اعتماد نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و می‌توانند رئیس جمهور باشند.

وی گفت: امیدواریم این 6 نفر در ادامه راه در راستای افزایش مشارکت عمومی نقش‌آفرینی داشته باشند؛ اولویت نخست، مشارکت مردمی و سپس انتخاب فرد اصلح است.

حاجی‌بگلو در ادامه افزود: دوره خدمتی شوراها، 4 ساله است و کاهش دوره آتی شوراها به 3 سال، مشارکت مردمی و نقش شوراها را کمرنگ می‌کند و امیدواریم رئیس شورای عالی استان‌ها با جدیت پیگیر این موضوع و اصلاح قانون باشد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1921269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =