اسفندیار رحیم‌مشایی گفت: در دهه آینده تغییرات بنیادی و اساسی را در سیمای زندگی ایرانیان مشاهده خواهیم کرد و دستاوردهای عظیم و بزرگی برای ملت ایران پدید خواهد آمد.

به گزارش برنا، اسفندیار رحیم مشایی که در مراسم افتتاحیه "اولین کنفرانس بین‌المللی‏‏، ماندگاری، ظرفیت‌سازی و توانمندسازی شرکت‌ها و سازمان‌های پروژه محور با رویکرد صنعت احداث" در سالن بین‌المللی همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران سخن می‌گفت، افزود: اگر ملتی احساس کرد که بزرگ است مطمئن باشید که کارهای بزرگ هم می‌کند اما اگر این احساس در یک جامعه‌ای پدید نیاید انتظار کارهای بزرگ و گام‌های بزرگ از آن بیهوده است.

وی با اشاره به اینکه امروز در کشور ما جریان و حرکتی ایجاد شده است و می‌توان به اعتبار ذهنیت حتی بچه‌های دبستانی فردای ایران را حدس زد‏، اظهار داشت: یقین بدانید آینده ایران بسیار درخشان است. در دهه آینده تغییرات بنیادی و اساسی را در سیمای زندگی ایرانیان مشاهده خواهیم کرد و دستاوردهای عظیم و بزرگی برای ملت ایران پدید خواهد آمد.

مشاور رییس جمهور با بیان اینکه من اعتقاد شخصی دارم که در یک دهه دیگر حرکت شتابان و بزرگی در ایران رخ خواهد داد که بشر در هیچ کجای دنیا مشابه آن را ندیده است، تصریح کرد: در برخی از کشورها در چند دهه گذشته تغییرات گسترده‌ای رخ داده است که در پایان یک دهه آینده در سرزمین ما به نحو بسیار درخشانی این اتفاق خواهد افتاد.

مشایی برنامه توسعه ایران را بسیار بزرگ و با اهمیت توصیف کرده و خاطرنشان کرد: تصمیماتی که در یکسال اخیر در برنامه توسعه کشور گرفته شده است به لحاظ کمیت و کیفیت بسیار بزرگ است که البته در پنج سال قبل این اتفاق قابل رصد نبود.
رییس کمیسیون فرهنگی دولت ادامه داد: من همواره به جایگاه تاریخی ملت ایران اشاره کرده‌ام و هنوز هم بر آن پای می‌فشارم و هزینه‌هایش را هم می‌دهم خصوصا هزینه‌هایی که ناشی از عدم آگاهی و درک نادرست برخی از این موضوع در جامعه است و عقب‌نشینی هم نمی‌کنم .
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ایران عزیز ما در کنار پیام آسمانی، الهی و نورانی خود باید در عرصه عمل نیز در مقیاس ملی،‌منطقه‌ای و جهانی اقدامات متناسب و شایسته‌ای انجام دهد، به سفر موفقیت‌آمیز رییس جمهور به لبنان اشاره کرده و افزود: در این سفر بسیاری از مسایل برای مردم و حتی سیاستمداران لبنان قابل انتظار نبود و حتی از ادبیات و حرف‌های رییس جمهور لبنان که در جلسات محرمانه و آشکار سخن می‌گفت مشخص بود که مسئولان کشور لبنان هم انتظار آن اتفاقات را نداشتند.

مشایی با اشاره به اهمیت نقش‌آفرینی بخش خصوصی در پیشرفت و ساختن کشور خاطرنشان کرد: گفتمان غالب این است که دولت باید سیاستگذار و هدایتگر باشد و امور اجرایی را به بخش خصوصی واگذار کند اما من اعتقاد دارم که بخش خصوصی نخست باید در سیاستگذاری و هدایت به ایفای نقش بپردازد زیرا دولت منهای بخش خصوصی چیزی نیست که بخواهد سیاستگذار باشد.
وی با تاکید بر اینکه رییس جمهور و بسیاری از مدیران دارای دیدگاه تقویت بخش دولتی نیستند، گفت: این ادبیاتی که در کشور هست از گذشته‌های دور باقی مانده است که دنیا آن را به ما تحمیل کرده اما حالا که کشورهای پیشرفته می‌خواهند خود را از این قید و بندها آزاد کنند ما به امید پای گذاشتن در جای پای آنها می‌خواهیم کارهای تجربه شده و غلط آنها را عملیاتی کنیم.
 مشایی ادامه داد: شاید به همین دلیل است که امروز اصل ٤٤ به عنوان یکی از اصول مهم جامعه ما مطرح است که فقط هم جنبه اقتصادی و صنعتی ندارد بلکه نگاه‌های فرهنگی که بنیان‌های آن را شکل داده و عامل تفاهم جمعی و ملی ماست ارزشش از نتایج اقتصادی اصل ٤٤ بالاتر است.
جانشین رییس جمهور در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور اضافه کرد: یکی از دلایل سرمایه‌گذاری ما برای جذب ایرانیان خارج از کشور نیز استفاده از توانمندی‌های مدیریتی آنهاست تا کارهای بزرگ و پیشرفته‌تر را انجام دهیم.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 101115

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۵
    0 0
    خب توي اين چند سال كه جز پسرفت چيزي نديديم.و حتما آقاي مشايي هزينه اي كه گفته پرداخت مي كنم از جيب ملت و خون شهدا پرداخت مي كند.خبر آنلايني هاي محترم لطفا در خصوص ثبت نظرات گزينشي عمل نكنيد.