ارائه ماهانه 81 هزار تومان یارانه نقدی به مردم، یعنی گران شدن ماهانه 2400 میلیارد تومان حامل‌های انرژی تا در نهایت دولت به درآمد 20هزار میلیارد تومانی در شش ماه برسد. این افزایش قیمت‌ها به این شکل نگران کننده است.

جعفر قادری نماینده شیراز در  گفت‌وگو با خبرآنلاین، در پاسخ به سوالی در مورد رقم اعلام شده یارانه خانوار در اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها اظهار داشت: فکر می‌کنم مجموع رقم اعلام شده ماهانه 2400 میلیارد تومان خواهد شد که در طول 6 ماه به 20 هزار میلیارد تومان می‌رسد و این موضوع مقداری جای نگرانی دارد، زیرا برای تامین این رقم، افزایش قیمت‌ها باید قابل توجه باشد و نمی‌دانیم که این کار براساس چه سناریویی می‌خواهد تامین شود.

وی افزود: امیدواریم که افزایش قیمت در کالاهای ضروری یا تورم‌زا صورت نگیرد و شامل کالاهای لوکس شود. به طور مثال افزایش قیمت گازوئیل تاثیر زیادی در قیمت سایر کالاها ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با ابراز امیدواری نسبت به اینکه افزایش قیمت‌ها طوری نباشد که شاهد ایجاد تورم در کشور باشیم، گفت: باید بخشی از 20 هزار میلیارد تومان یارانه 6 ماه اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها از محل یارانه‌هایی که طی چند ماه گذشته پرداخت نشد (مانند برنج، روغن و...) تامین شود تا نگرانی کمتری وجود داشته باشد و افزایش قیمت کمتری را شاهد باشیم.

قادری در پاسخ به اینکه رئیس‌جمهور در گزارش تلویزیونی خود چه مواردی را باید برای مردم بطور شفاف بیان کند، اظهار داشت: احمدی‌نژاد باید به مردم اطمینان دهد که اگر در کوتاه‌مدت فشاری به آنها وارد می‌شود، در میان مدت و بلندمدت مشکل اشتغال و پایین بودن درآمد خانوار حل می‌شود و نیز قول دهد که جلوی تولیدکنندگان که سوءاستفاده می‌کنند گرفته خواهد شد.
وی افزود: رئیس‌جمهور همچنین باید در چارچوب مصوبات مجلس کار هدفمند کردن یارانه‌ها را دنبال کند و مبلغ حاصل از افزایش قیمت‌ها به خود مردم برگردد.

نماینده شیراز در پایان گفت: احمدی‌نژاد توجه موفق کشورهایی که در هدفمندکردن یارانه‌ها اقدام کرده‌اند را بیان کند و اطمینان دهد که محتکرین نمی‌توانند هنگام آغاز اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها دست به احتکار کالا بزنند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 101382

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =