مهر نوشت:

وزیر آموزش و پرورش از اتصال تمامی مدارس کشور به ICT تا سه سال آینده خبر داد و گفت: در مرحله اول 70 هزار مدرسه به این فناوری مجهز می شوند.

حمیدرضا حاجی بابایی گفت: امروز رفتن به سوی مدارس هوشمند یک انتخاب نیست، بلکه یک اضطرار است و حتی معتقدم مقداری هم دیر شده و باید سرعت پیشرفت را بالا ببریم. وی با بیان اینکه مدارس هوشمند در راستای تحول در یادگیری، یاددهی و نوع نگاه به تحصیل راه اندازی می شوند، گفت:  شورای راهبردی فن‌آوری در وزارتخانه برنامه‌های جدیدی را آغاز کرده و به زودی برنامه های خود را برای گسترش شبکه هوشمند ارائه می دهند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که باید زیر ساخت‌های توسعه مدارس هوشمند را آماده کنیم، اضافه کرد: مدارس را باید برای هوشمند شدن تعریف کرد و هوشمند سازی مدارس نیازمند تعریف جدیدی از مدیریت، کارکنان و برنامه‌ریزی‌های آموزش و پرورش است.

حاجی بابایی با اشاره به این که 60 هزار مدرسه روستایی تحت مدیریت هشت هزار مجتمع‌ قرار گرفته‌اند، افزود: به زودی 70 هزار مدرسه کشور به ICT متصل می‌شوند و برنامه آموزش و پرورش در هوشمند سازی مدارس، اتصال تمام مدارس کشور به ICT تا سه سال آینده است.

 وی با تاکید براینکه باید آموزش و پرورش را از زخم زبان‌های سیاسی و اجتماعی دور کرد، ادامه داد: باید حصاری به دور آموزش و پرورش کشید که از هر گونه طوفانی که گل‌های آن را پژمرده می‌کند، دور شود و در این راستا فرهنگیان نقش کلیدی و اساسی دارند، چرا که مسوولیت آن‌ها بسیار سنگین است.

حاجی بابایی همچنین با اشاره به پیش دبستانی و 6 سال اول زندگی نوآموزان عنوان کرد: مهد کودک بقالی نیست، جای تعلیم و تربیت است، اگر مرا منع نکنند، می‌گویم مدرسه از چهار سالگی آغاز شود.

وی از تدوین و تالیف راهنمای مهد کودک برای مربیان پیش دبستانی و مهدهای کودک خبر داد و گفت: تربیت کودکان در این سن از اهمیت بالایی برخوردار است، لذا باید با برنامه‌های دقیق، مدون و علمی صورت بگیرد.

کد خبر 101752

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =