۰ نفر
۱۷ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۳:۵۱

مهدی کروبی و محمود احمدی‌نژاد شنبه‌شب در مناظره تلویزیونی از برنامه‌ها و انتقادات به عملکردهای یکدیگر سخن گفتند.

به گزارش "تابناک" خلاصه ای از این مناظره با تکیه بر اهم مطالب طرح شده در پی می آید:

بنابر این گزارش سئوال مجری از کروبی اینگونه آغاز شد که واژه های عدالت اقتصادی بویژه توزیع هزینه های نفتی در برنامه های شما دیده می شود، تفاوت طرح شما در مقایسه با طرح آقای احمدی نژاد چیست؟

 کروبی
کروبی درپاسخ به این سئوال مجری اظهار داشت: من برای تغییر آمده ام تکیه ام هم به قوه مجریه است و برای ریاست جمهوری هم آمده ام که مسئول اجرایی کشور شوم. صریح می گویم که این رقابت انتخاباتی است . من چون حزب تشکیل دادم برای تغییر آمده ام. آمده ام برای یک حرکت جدید بخصوص آمدم برای تغییر درباره سیاست های آقای احمدی نژاد و نحوه اداره کشور.

وی افزود: من دو اشکال اساسی به شیوه اداره کشور توسط آقای احمدی نژاد دارم حتی در آغاز کار دولت از من سئوال هم که می کردند پاسخی نمی دادم و گفتم که دولت آمده، کارش را شروع کرده، معترض هم بوده ام اما چون شورای نگهبان تایید کرده و از سوی رهبری تنفیذ شده دیگر بحثی روی آن نمی کنم البته گاهی نقدی هم داشتم.

البته در این اواخر هم که مصمم شدم انتقاداتم بیشتر شد. همین که خودم را آماده کرده ام برای این کار بخصوص اینکه کار سخت و دشواری است زیرا فردی که هم اکنون مسئول دولت است 4 سال در راس بوده، 4 سال دیگر هم بر اساس قانون حق ریاست دارد به عبارتی دیگر او مسلط بر اوضاع است و ما پیاده هستیم.

کروبی افزود: من هم به دوستان آقای احمدی نژاد و شخص وی اشکالات اصولی در اداره کشور وارد می دانم و هم در شخص ایشان کاملا نارسایی و ضعف می بینم. اشکالات مهم شخص من به خود آقای احمدی نژاد است که برنامه هایم را مطرح می کنم و ایشان هم دفاع کنند و داوری هم با مردم است. من معتقدم باید خیلی صریح و شفاف عرایضم را مطرح کنم و ایشان هم صریح جواب دهند.

کاندیدای دهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: آقای احمدی نژاد یک سری اطلاعات می دهند که قطعا این اطلاعات غلط است که به ایشان می رسد یا خود ایشان غیر واقعی می گویند و با قاطعیت و صریح عرض می کنم یا اطلاعات غلط به ایشان می دهند که موجب می شود گمراه شود یا اینکه بنای خودشان در دادن اطلاعات خلاف واقع است.

وی ادامه داد: اگر از آغاز مسئولیت آقای احمدی نژاد از سوی بزرگان نظام با آقای احمدی نژاد رفتار دوستانه می شد به این مسیر کشانده نمی شدیم.

کروبی در ادامه به هاله نور اشاره و خاطرنشان کرد: وقتی من این مسئله را شنیدم اصلا باورم نمی شد. کسی که نمی خواهم اسم او را ببرم مسئله را گفت و من گفتم دیگر لازم نیست در انتخابات آدم دشمنی کند و هر چیزی را برای جلب رای بگوید و به طرف مقابل نسبت دهد اما تا من این فیلم را ندیدم و از قم تحقیق نکردم باورم نشد. اما دیدم در جلسه ای نشسته اند و برای آیت الله جوادی آملی صحبت می کند کسی که می دانید عالم و فیلسوف و فقیه است و من هم نزد ایشان رفته و یک بار صحبت کرده ام و خصوصیات ایشان را بیشتر از دیپلمات ها و انهایی که رفت و آمد داشتند می دانم.

دبیر کل حزب اعتماد ملی گفت: "در این فیلم دیدم ایشان به صراحت می گوید پس از پایان سخنانم در سازمان ملل به من گفتند که هاله ای از نور تو را فرا گرفته بود و وقتی صحبت می کردم آنان چنان میخکوب شده بودند که چشمان حرکت نمی کرد و همه به چشمان من نگاه می کردند و به حرفهای من گوش می کردند".

وی ادامه داد: چشم هرچقدر تیزبین باشد حواسش به این است که صحبتش را بکند چگونه می شود هم صحبت کند و هم خودش چشم دیگران را ببیند. چون این موضوع به مسائل مذهبی بر می گشت خیلی ناراحت و متاثر شدم. البته احمدی نژاد به نظر من به این موضوع عنایت نکرد. آیت الله جوادی آملی که از گذشته خیلی ارادت به ایشان دارم و از آن پس نیز این ارادت خیلی افزون شد در نماز آیت الله بهجت برای عرض ادب خدمت ایشان رفتم و ایشان عالمان آقای احمدی نژاد را نصیحت کرد و او را توجه داد و دو سه روایت خوب خواند که ائمه معصومین دستور داده اند که حتی بچه و حیوان را هم فریب ندهید.

کروبی خاطرنشان کرد: من تا خودم این فیلم را ندیدم و جویا نشدم هیچ جا آن را نقل نکردم و باورم نمی شد. صادقانه بگویم مانع راه اندازی تلویزیون ما شدند. اما بنا داشتیم اولین برنامه ای که از تلویزیون پخش می شود همین فیلم باشد.

وی گفت: مورد دوم موضوع سفر آقای احمدی نژاد به عراق بر می گردد. یک مرتبه آمدند و گفتند آمریکایی می خواستند ما را بدزدند اما با یک نقشه ای ما بازگشتیم.

کروبی تصریح کرد: ببینید آمریکا خبیث و استکبار است اما هر چه باشد دنیا حساب و کتاب دارد. این طور نیست که آمریکا بخواهد کسی را همینطور بدزدد. آنها حساب کار و حساب منافع ملی خودشان را می کنند. من یک بار به آمریکا رفتم. بیشترین حفاظت را من داشتم.

وی با اشاره به تدابیر امنیتی شدید از سوی ماموران آمریکایی یادآور شد: مراقبت ها آنقدر زیاد بود که گاهی شوخی می کردم و به محافظان می گفتم اینها محافظت می کنند و شما هم محافظت می کنید. بنابراین آنها متوجه هستند که دزدیدن یک رئیس جمهوری چه عواقبی دارد. جالب تر این است که خود آقای احمدی نژاد گفت این آمریکایی ها در اثر برخوردهای من با آنها و عکس های یادگاری که با آنها گرفتیم تحت تاثیر قرار گرفتند و زمانی که بوش از آنها خواسته بود دیوارهای صوتی ایران را بشکنند آنها اعتنا نکرده بودند. یعنی ایشان آنقدر آنجا نفوذ کرده بود که نفوذشان باعث شد که به فرمان بوش عمل نکنند.

احمدی نژاد
اما احمدی نژاد برخلاف جلسه قبل وارد این مباحث نشد و در جواب کروبی گفت: حرفهایی که آقای کروبی زدند، اصلا پاسخ ندارد. فکر کردم می خواهند از طرح های بزرگ دولت حرف بزنند. هاله نور که ساختگی است.

وی درباره ماجرای دزدیدن خود توسط آمریکایی ها هم گفت: ایشان نشسته اند به جای آمریکایی ها و از آنها دفاع می کنند، بگذاریم آنها دفاع کنند. ایران باید عزتمند و مقتدر و با آبرو باشد. امام این را می خواست، رهبری می خواست، مردم می خواهند و اسلام هم همین را می خواهد.

احمدی نژاد در ادامه به ارائه آمارهایی درباره عملکرد دولت نهم پرداخت.

وی در این باره گفت: نرخ بیکاری در بهار 84 نرخ بالا بود، از ابتدا 84 نرخ بیکاری رو به کاهش است بطور مستمر این در حالی است که در تمام دنیا نرخ بیکاری در حال افزایش است. ضریب جینی برای اولین بار پایین آمد. دولت سهام عدالت داده، حمایت ها بیشتر شده. حقوق بازنشستگان اول 139 هزار تومان بود اما الان 496 هزار است. یکی از دلایل تورم، بدهی دولت به بانک مرکزی بوده است. تمام دولتها از آن پول برداشته است. 318 میلیارد خرج 63 تا 64/64 تا 67 504 میلیارد تومان... تا قبل از دولت ما، 5 هزار و 107 میلیارد توما که ریشه تورم بوده را بدهی داشتیم. 4 سال اول این دولت، کمترین تورم را داشتیم. 4 سال آقای خاتمی 17.3 مال ما 16.5 آقای موسوی 18 حدودا الان نرخ تورم زیر 15 درصد است و پایین می اید.

وی خطاب به کروبی گفت: آقای کروبی با نوار و این حرفها که نمیشود کشور را اداره کرد. آقای کروبی شما از طرف آمریکایی ها دفاع می کنید. سخنرانی هایتان علیه آمریکا الان موجود هست.

کروبی
اما کروبی در جواب به او گفت: آقای احمدی نژاد! بزرگترین مولفه دولت، صداقت است. همه می گویند بدترین گناه دروغ است. این طور که شما آمار می دهید انگار من از بیابان آمده ام!!

وی خطاب به احمدی نژاد به سوابق خود اشاره کرد و گفت: آن زمان شما بخش دار ماکو بودید. چرا اینقدر می ترسید؟. به ملا گفتند وسط زمین کجاست گفتند همینجا، گفت چطور می گویی؟ گفت: متر کن...

وی ادامه داد: سیما بیاید از مردم بپرسد. بانک مرکزی گفت تورم 25 درصد است، شما با محاسبات جدید کردی 14 درصد. تورم خیالات و وهم حالیش نیست، با زندگی مردم است. آقای ضرغامی هم می گویند که نمی شود گوشت کیلوی 6 هزار تومان را 4 تومان بگوئیم. همه کارشناسان هرچه آقای احمدی نژاد گفتند برعکس می گویند.

وی ادامه داد: من خط امامی هستم. هنوز هم هستم. خط انحرافی مخالف امام دارند شما را اداره می کنند. شما رئیس جمهورید اما شما چرا از ردصلاحیتی ها دفاع نمی کنید؟

کروبی به برخی مخالفتهای مجلس اصولگرا با احمدی نژاد اشاره کرد و گفت کار به جایی رسید که آقای لاریجانی هم گفتند آمار رئیس جمهور طنز است. ما می خواهیم جمهوریت نظام را حفظ کنیم.

وی خطاب به احمدی نژاد گفت: 4 سال است می گویید 16 نفر نام مفسدین مالی در جیب دارید اما اینها کجاست؟ چرا به قوه قضائیه نمی دهید؟ جرم است! شما جنگ روانی راه می اندازید که وضع کشور این است.

کروبی ادامه داد: می گویند 40 میلیارد تومان به آقای محصولی دادید که شما اون وقت می گویید چرا بانک ها وام می دهند. آقای احمدی نژاد اگر اشتباه می کنم ثابت کنید تا من اعلام کن در عموم اشتباه کردم.

وی پیشنهاد داد کمیته تشکیل دهیم که آمار را بررسی کنند. قوه قضائیه می گوید که یک پرونده هم ندادند، فقط جنگ روانی می کنند.

کروبی در ادامه گفت: چرا دیوان محاسبات می گوید 1 میلیارد دلار گم شده است؟

وی در پایان گفت: در اردبیل هم پرونده دارید.

احمدی نژاد
اما احمدی نژاد در جواب به وی گفت: اگر آقای محصولی یک ریال وام گرفتند از هر بانکی مال آقای کروبی و تیم اش، چه برسد به 40 میلیارد.

وی خطاب به کروبی گفت: اگر آمار رسمی دولت را قبول ندارید، گذشته خودتان را زیر سئوال می برید.

احمدی نژاد به روزنامه اعتمادملی اشاره کرد و گفت: اگر روزنامه شما سندی داشت، رو می کردید.

احمدی نژاد خطاب به کروبی گفت: شما مگر انقلابی نیستید؟ سیاسی نیستید؟ چرا از جزایری 300 میلیون و 200 میلیون پول گرفتید؟ شما هنوز انتخابات را زیر سئوال می برید. انتخاباتی که بارها از آن تایید شده اید!

احمدی نژاد در ادامه پیشنهادی داد و گفت: نامزدها و اعضای اصلی ستادهایشان اموالشان را اعلام کنند. اگر یک مورد من پیغامی به قوه قضائیه دادم، فردا اعلام کنند.

وی افزود: اعتبارات دولت، دو بخش مصرف و سرمایه گذاری است. دولت قبل، 29.4 درصد رشد هزینه داشت و ما 16.8 درصد هزینه های عمرانی قبل 29.9 و ما 39.9 است. ما پول را بیشتر بردیم در سرمایه گذاری و نه مصرف. مردم می بینند، نگویید قبول نیست. مردم خودشان به ما تائیدیه می دهند.

احمدی نژاد افزود: تصمیم گیریهای ما بر خلاف حرف های آقای کروبی علمی و شفاف است. نهادهای بین المللی هم ما را تائید می کنند. ما 7 میلیون تن فولاد تولید می کنیم.

وی افزود: حرف ما رو هوا نیست. بانک مرکزی می گفت 25 درصد، الان هم می گوید 14 درصد. در دولت قبل در بورس حباب بزرگی با بورس بازی بدون قانون ایجاد شد

احمدی نژاد ادامه داد: در دولت قبل عده ای در بورس که خاص بودند سود بردند و عده ای زیان. ما در 84 تا 87 متوسط سالانه بورس و سرمایه ما به غیر از سهام عدالت بالا رفته است.

وی افزود: همه بنگاه های رفاقتی و غیره قبل از دولت همه دچار مشکل اند که دست این دولت افتاده است. بنگاه های واگذاری این دولت مشکلی ندارد و عالمانه واگذار شده است.

کروبی
کروبی در وقت دیگر خود و در جواب احمدی نژاد گفت: من ادعای کارشناسی ندارم، اما همه کارشناسان ایراد می گیرند به آمار شما. شما جرات ات زیاد است و اسم می گویی. ایا شما می دانی اسم زهرا رهنورد از خود موسوی قبل از انقلاب مشهورتر بود.

وی با یادآوری اقدام احمدی نزاد درباره همسر مهندس موسوی گفت: فکر کردم می خواستید از زهرا بنی یعقوب بگویید اما گفتند زهرا رهنورد! مدرک هست که شما در اردبیل از آقای هاشمی تعریف کردید اما الان چی؟

کروبی با یادآوری پرونده اردبیل گفت: با آقای ناطق که این همه در شهرداری شما نقش داشت چرا این گونه کردید؟ حتی با وزارت اطلاعات هم صحبت می کرد سر مشکل شما. اما شما همینطور اسم می بری!!

کروبی با اشاره به وضعیت سیاست خارجی دولت نهم گفت: سیاست خارجی شما کجا غوغا کرد که نامه تبریک تان را جواب نمی دهند؟ مثلا سنگینی است برای ما که آقای چاوز را پز می دهیم که حیاط خلوت آمریکاست! عکس بغل کردن چاوز و صدام و چاوز با اوباما موجود است. منافع ملی اش است، این چه حیاط خلوتی برای ماست؟

کروبی در ادامه متنی از رئیس سابق موساد خواند و گفت: اگر صدها میلیارد دلار از سوی موساد خرج شده بود تا کسی منافع اسرائیل را تامین کند، احدی بهتر از احمدی نژآد نبود. هیچ کس بهتر از احمدی نژاد برای حیات اسرائیل نیست. حضورش یک هدیه گرانبهاست. هر جمله او کار اسرائیل را آسان می کند.

وی در ادامه پرینتی نشان داد و گفت: عکس شما زیر خلیج عربی است؟ این است اقتدار وزارت خارجه ما؟ این قدر پررو شدند که می خواهند بیایند اینجا می گویند اسم خلیج را بگذارید برای مسابقات ورزشی! نه خلیج فارس

احمدی نژاد
احمدی نژاد خطاب به کروبی گفت از شهرام جزایری که چیزی نگفتید که کروبی هم گفت شما درباره پرونده اردبیل چیزی نگفتید؟!

اما احمدی نژاد ادامه داد پرونده دریافت شما از جزایری موجود است اما اگر یک برگ علیه من دارید در روزنامه تان منتشر کنید.

وی درباره آن ماجرا گفت: آقای لاری می خواستند پرونده سازی کنند که من کنار بکشم، نرفتم. گفتم اگر دارند در روزنامه بزنند. درباره شهرداری هم اگر چیزی هست، منتشر کنید.

احمدی نژاد درباره اظهارات کروبی پیرامون رژیم اسرائیل اشاره کرد و گفت: امام می گفتند که این رژیم صهیونیستی نجس است. اصلا لجم می گیرد که بگویم اسرائیل. اروپا هم برای من مهم نیست.

وی خطاب به کروبی گفت: به خط امام برگردید، آخر چقدر انحراف. من به صراحت می گویم از سیاست خارجی شما و آقای خاتمی پیروی نمی کنم. در آن زمان هسته ای را از دست دادیم و در عوض شدیم محور شرارت.

احمدی نژاد گفت: من حالا به صهیونیست ها یک چیز گفتم! شما چرا ناراحتید؟ ما اروپا را به هم زدیم.

وی در دفاع از دیپلماسی خود گفت: مهم دیپلماسی عمومی است و به کارگرفتن افکار عمومی. آقای اوباما چه گفتند؟ بوش می خواست ما را بر بیاندازد، اما الان اینگونه حرف می زنند؟

احمدی نژاد گفت: در مورد خانم رهنورد هم من به ایشان احترام می گذارم، مهم این است که چگونه استادیار، دانشیار شد؟ آقای موسوی فکر کردند من کس دیگری را می گویم و بعد قبول کردند من افشاگری کنم.

وی با استناد به سخنان کروبی در زمان بعثه حج درباره اسرائیل خطاب به وی گفت: چقدر فاصله گرفتید از آن زمان؟ آخر چرا؟ من شما را دوست دارم! شما چکاره بودید آن زمان که این حرف را زدید؟

احمدی نژاد ادامه داد: الان سیاست خارجی ما مورد تائید ملت و مجلس و رهبری است.

وی افزود: در این دولت نسبت واردات به درآمدهای ارزی شده 63 درصد و صادرات غیرنفتی رشد جهشی داشته است.

احمدی نژاد خطاب به کروبی گفت: با هیاهو و سر و صدا نمی توان مملکت را اداره کرد. رئیس جمهور باید کارشناس ارشد باشد بتواند نظریه را رد کند! اگر دو نفر کارشناس حرف متناقض زدند چه؟

وی در مورد خلیج عربی نیز گفت: آن جمله یعنی کشورهای عربی حوزه خلیج، نه کشورهای حوزه خلیج عربی. البته وی توضیح نداد که بالاخره همین خلیج تنها هم یعنی عدم پذیرش خلیج فارس از سوی آنها.

کروبی

اما کروبی در جواب به وی گفت: من زمان 65 به نقل از سیاستهای امام می گفتم، از جنگ مسلحانه و اینها خبر نداشتم. بر خلاف نظر امام، تحرکاتی صورت گرفت.حرکت عظیم مکه از امام بود. سال 68 یک هواپیمای ما گیر افتاد، یک هواپیمای ما را که در آن مواد منفجره داشتند گرفتند و من ایستادم.

وی با اشاره به یاران جداشده احمدی نژاد گفت: در مورد کارشناسان که گفتید، همان کارشناسان شما الان کجایند؟ دانش جعفری، خوش چهره، افروغ و فرهاد رهبر ...

کروبی ادامه داد: من انقلابی هم هستم، منتها حساب شده. ما می گوئیم هولوکاست بالاخره شده یا نشده. شما با رد هولوکاست از هیتلر دفاع کردید، نه از وجود مقدس امام زمان(ع) ...

وی درباره شهرام جزایری هم گفت: در مورد آقای جزایری خدمت تان عرض می کنم، من اجازه هایی از امام دارم که هیچ کس آنها را ندارد. پرونده قبل از انقلاب من به مسئله مالی می گذشت که تیتر وار بگویم کمیته سپاه و جهاد و امداد را دادند. هر روز صبح از آیت الله صانعی پول می گرفتم و به خانواده ها می دادم و من 7 میلیون پول داشتم آن موقع. امام پشت سر هم به من احکام داد که پول می آمد برای من و اموال مصادره ای برایم می آمد که بین مردم قسمت می کردم. آقای جزایری آمد پهلوی من دو دفعه که 300 میلیون به من داد و هیچ چیز از من نخواست. الان هم به من افراد پول می دهند. من پول نفت ندارم که خرج کنم. پول تراکم شهرداری ندارم که خرج کنم. از مردم می گیرم.

کروبی افزود: خوش بختانه جزایری هیچی از من نخواست. یه پول درستی به من داد که خرج نکردم. آیت الله شاهرودی برای همه ما عزیز است، اما رهبری در متنی توبیخ آمیز برای ایشان نوشتند؛ اصلا یک آدمی پولی داده و یکی آن را گرفته ولی چیزی نخواسته این چه وضع است که قوه قضائیه اداره می کند.

احمدی نژاد
وی خطاب به کروبی گفت: شما برای دفاع از کسی که در زندان است از امام و رهبری هزینه کردید. اینها پول می گیرند و چه فسادهایی می کنند. شما چطور در بنیاد شهید زندان درست کرده بودید، چگونه؟ با چه اجازه ای؟

احمدی نژاد افزود: من گفتم اموال را منتشر کنیم؛ شما اول انقلاب کجا و چند متر زندگی می کردید؟ اکنون چه؟ از کدام پول بوده، امام یا شهرام جزایری یا اینکه فعالیت اقتصادی.

کروبی
کروبی در جواب به وی گفت: ما تفحص آن چنانی نمی کنیم، اما اگر آدم متدینی بیاید می گیریم ولی اگر بو بدهد نمی گیریم.

وی خطاب به احمدی نژاد گفت: هفتصد میلیون دلار می خواستید به آقایی بدهید که رهبری جلوی این کار را گرفتند، اصلا دعوا با بانک مرکزی سر همین بوده است. از اطرافیان شما چه کسانی در زندان هستند؟ اطرافیان آقای علی آبادی یا ... چه کسانی هستند؟ که به زور آمدند بیرون ...

کروبی تاکید کرد: شما هر آماری می دهی ما هرچه بگوئیم، می گوئید نه !!

احمدی نژاد
اما احمدی نژاد در جواب به کروبی گفت: شما مسئله خانه تان را روشن نکردید و موضوع شهرام جزایری را هم همینطور ...

وی ادامه داد: من چگونه 700 میلیون تومان می خواستیم بدهم؟ اگر سندی دارید بگویید. شما در روزنامه تان به همسر من توهین کردید.

کروبی
کروبی در جواب به این سخن احمدی نژاد خواستار اشاره به مطلب شد که احمدی نژاد البته به آن اشاره نکرد و از موضوع گذشت ...

احمدی نژاد
اما خطاب به کروبی گفت: اگر خبر ندارید که چگونه می خواهید رئیس جمهور باشید که از زیرمجموعه خبر ندارید؟

وی ادامه داد: در مورد زندان بنیاد شهید و غیره هم توضیح ندادید.

محمود احمدی نژاد در ادامه گفت: من شخصا در برخی مسائل بیش از 1000 ساعت کار کردم؛ حالا شاید 2 نفر یا 3 نفر یا 20 نفر مخالف باشند، رئیس جمهور خودش باید کارشناس ارشد باشد. با لغت کارشناس بازی می کنیم، آن هم با مسائل و وضعیتی که کار کارشناسی در کشور ما دارد.

این نامزد ریاست جمهوری با اشاره به محتوای فیلم دوم کروبی و حضور دانشجویان ستاره دار گفت: این مسئله در زمان آقای معین که متاسفانه امروز بیانیه ای دادند، بوجود آمد. ما این را حذف کردیم. دانشجوی ستاره دار روی لیست معلوم است نه روی پیشانی اش.

ایشان اظهار داشت که برآوردی بالغ بر 100 میلیارد تومان خرج تبلیغات آقای کروبی خواهد شد و اعلام کرد که حدود 20 میلیارد تومان می خواستند خرج سیستم اس ام اس عمومی بکنند که مخابرات نمی توانست آن را اجرایی کند.

وی با بیان اینکه آینده ملت روشن است به برنامه های خود در مورد مسکن اشاره کرد و افزود: آینده ما آینده روشنی است که تورم هم تک رقمی می شود و در حال پایین آمدن است. ما در حال خصوصی سازی با سرعت هستیم. در این دولت نشان داده شد که ما می توانیم.

وی افزود: برنامه های ویژه ای داریم که به فضل الهی ادامه می دهیم. در 4 سال هرگونه توهینی روا داشتند که ما تحمل کردیم؛ مثلا تیترهای مختلف روزنامه آقای کروبی. زمانی که درگیر تحریم و تهدید دشمن بودیم این مسائل مطرح می شد و نمی توانستیم خودمان را درگیر کنیم.

احمدی نژاد در پایان ضمن ارائه این درخواست که از ملت عزیز می خواهم که اجازه دهند این خادم کوچک تا 4 سال آینده خادم شان باشد. نشان داده شد که ما می توانیم، ایران می تواند در جهان عزیز باشد. نشان دادیم که می توان بهترین های کشور جهان باشیم. می توانیم جهان را مدیریت کنیم. از همه ملت بخاطر بزرگواری هایشان و همراهی شان تشکر می کنم.

 

کد خبر 10190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حسن IR ۰۵:۱۷ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۲
    0 0
    سلام چقدر کار خوبی کردید که متن مناظره ها را آوردید چراکه امکان مراجعه و بازبینی مجدد مناظره ها را می دهد . دست شما درد نکند.