۰ نفر
۲ آبان ۱۳۸۹ - ۰۷:۳۹

فارس: کویت از جامعه بین‌اللمل خواست تا این رژیم را برای پیوستن به معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای ملزم کند

فارس: نماینده کویت در سازمان ملل با ابراز نگرانی کشورهای منطقه از تسلیحات هسته‌ای رژیم صهیونیستی از جامعه بین‌اللمل خواست تا این رژیم را برای پیوستن به معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای ملزم کند.

به گزارش فارس، به نقل از خبرگزاری کویت (کونا)، "غازی الفضلی "،‌ نماینده دائم کویت در سازمان ملل طی نطقی در برابر کمیته خلع سلاح و امنیت بین‌الملل وابسته به شصت و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل در بررسی بند خلع سلاح منطقه از همه طرف‌های بین‌المللی که معاهده خلع سلاح اتمی را امضا کرده‌اند خواست با اسرائیل در زمینه هسته‌‌ای همکاری نکنند.
این مقام کویتی افزود: جامعه بین‌‌الملل باید ارسال ابزارهای علمی و فناوری به اسرائیل که به تقویت تسلیحات هسته‌ای این رژیم کمک می‌کند متوقف کند.
غازی الفضلی با تاکید بر ضرورت عاری سازی منطقه از تسلیحات هسته‌ای گفت: همه کشورهای منطقه به جز اسرائیل که تسلیحات هسته‌ای در اختیار دارد به معاهده ان‌پی‌تی پایبند هستند.
نماینده کویت ادامه داد: وجود تسلیحات هسته‌ای تنها برای امنیت و صلح بین‌المللی خطرناک نیست بلکه بقای بشریت را تهدید می‌کند و فجایع هسته‌ای می‌تواند جهان را به گورستانی جمعی تبدیل کند.
وی با ابراز نگرانی این کشور نسبت به خطرات تسلیحات هسته‌ای و چالش‌ها امنیتی در سطوح منطقه‌ای و بین‌الملی گفت: کویت بیش از پیش به معاهدات بین‌المللی درباره خلع سلاح هسته‌‌ای به ویژه معاهده منع گسترش سلاح هسته‌ای پایبند است.
نماینده کویت همچنین از جامعه بین‌المللی خواست اسرائیل را برای پیوستن به معاهده منع گسترش سلاح هسته‌ای ملزم کند و از تل‌آویو بخواهد اجازه بازدید ناظران بین‌المللی از تاسیسات هسته‌ای خود را بدهد و همه فعالیت‌های هسته‌ای خود را تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام دهد.
عازی الفضلی همچنین ابراز امیدواری کرد نتایج مذاکرات آتی گروه 1+5 با ایران موفقیت آمیز باشد.
نماینده کویت همچنین حمایت خود را از طرح تاسیس بانک سوخت هسته‌ای تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای اهداف صلح‌آمیز اعلام کرد.

 

کد خبر 102731

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =