شاید کمتر کسی فکرش را می کرد که بارسلونا بتواند با نتیجه 0-5 مقابل سویا به برتری دست یابد ولی این نتیجه ای است که شنبه شب و در ورزشگاه نوکمپ رقم خورد.

زمانی که هشت بازیکن ازتیم قهرمان دنیا، یک دارنده «توپ طلای فیفا» ، یک ملی پوش برزیلی و یک ستاره فرانسوی در کنار هم فوتبالی رویایی را به نمایش بگذارند، هر تیمی را به زانو در می آورد. این اتفاقی بود که شنبه شب درورزشگاه نوکمپ رخ داد. توپ فوتبال با سرعت توپ پینگ پونگ در زمین مسابقه به حرکت در می آمد و ستاره های بارسا دروازه تیم میهمان را به توپ می بستند.

قابل توجه ترین نکته این بازی،سرعت بالای گردش توپ در زمین و تلاش بازیکنان بارسا برای خلق فضاهای خالی در زمین بود که بازیکنان سویا را گیج و مبهوت ساخته بود.مهاجمان بارسا هم نمایش خیره کننده ای را به اجرا گذاشتند و در حالی که نیمه اول با برتری 0-2 بارسا به پایان رسیده بود، گلزنی مسی، ویا و آلوس سه امتیاز ارزشمند این بازی را به بارسا رساند.

کارشناسان فوتبال اسپانیا، بازی بارسلونا در دیدار شنبه شب را با بازیهای این تیم در فصلی که این تیم توانست 6 جام قهرمانی فتح کند مقایسه کردند. پاسهای تک ضرب و دقیق و پرسرعت و تحت فشار گذاشتن تیم حریف، باعث شد تا تیم حریف که یکی از قدرتهای فوتبال اسپانیا نیز به حساب می آید به راحتی به زانو دربیاید.

البته اخراج کنکو، بازیکن فرانسوی سویا نیز کار را تا حدودی برای کاتالونیایی ها آسان تر کرد.البته حتی این برد هم نتوانست باعث رسیدن آبی اناری پوشان به صدر جدول رقابتهای لالیگا شود.با برگزاری 3 دیدار از دیدارهای هفته نهم، رئال مادرید با 23 امتیاز در صدر است، بارسلونا با 22امتیاز در رده دوم قرار دارد و ویارئال با یک بازی کمتر و 19 امتیاز رده سوم جدول را به خود اختصاص داده.

گواردیولا: در نیمه اول از هر نظر عالی بودیم

پپ گواردیولا، مربی جوان بارسلونا درپایان دیدار شنبه شب تیمش مقابل سویا، به این نکته اشاره کرد که بارسا در دیدار باسویا، مثل سایر دیدارهای قبلی بوده و بهتراز قبل بازی نکرده است:« به جز دیدار مقابل ارکولس که ما واقعا ساکت شده بودیم و حرفی برای گفتن نداشتیم، در سایر بازیهای لیگ همیشه خیلی خوب هستیم و ریتم بازی تیم ما همیشه خوب بوده است.»

مربی جوان بارسا کلید موفقیت تیمش مقابل سویا را دستیابی به عملکرد قابل قبول سابق دانست :« ما نیمه اول از هر نظر فوق العاده بودیم و برتری مان را همان جایی که انتظارش را داشتیم به نمایش گذاشتیم.شنبه شب، ما خیلی چیزها را باز یافتیم.»

گواردیولا در ادامه در مورد درخشش ویا، تعویض ژاوی و پویول صحبت کرد:« در تمام بازی، این ویا بود که با حرکتهایش فرصت نفوذ را برای تیم فراهم می کرد. برای حفظ آمادگی چابی او را تعویض کردم ولی او دیگر مشکلی در تاندونهایش احساس نمی کند و پویول را هم به خاطر کارت زردی که داشت از زمین بیرون کشیدم.»

مانسانو:رئال و بارسا قلمروشان را مشخص کرده اند

گرگوریو مانسانو، مربی باشگاه سویا در پایان دیدار شنبه شب «نوکمپ» که با شکست 0-5 تیمش مقابل بارسا همراه بود، هیچ شکایتی نسبت به نتیجه این مسابقه نداشت:« هیچ کسی نمی تواند کیفیت بارسلونا را زیر سوال ببرد.رویارویی یازده به یازده مقابل تیمی مثل بارسلونا کار بسیار سختی است . حالا تصور کنید که این کار را با ده بازیکن انجام دهید.»

به نظر می رسد که رقابتهای لالیگا بین دو تیم خاص دنبال می شود، رئال و بارسا:« ما در نهمین هفته رقابتهای لالیگا هستیم ولی باید اعتراف کرد که رئال و بارسا قلمروشان را مشخص کرده اند. باید از این بابت خیالتان راحت باشد ولی باز هم شرایط سال گذشته تکرار خواهد شد. این فوتبال منطقا برای هواداران این دو تیم واقعا جذاب است ولی می توانیم به این لیگ لوس و بی مزه برای سایر تیمها پایان دهیم .»

مسی،پیش به سوی عنوان پی چی چی

گلزنی لیونل مسی برای بارسا، برای هواداران این تیم مبدل به یک عادت شده است.مسی با دو گلی که مقابل سویا به ثمر رساند، تعداد گلهایش در رقابتهای این فصل لالیگا را به 7 گل رساند و این ستاره آرژانتینی در مجموع در رقابتهای این فصل، 14 گل به ثمر رسانده است.

این در حالی است که مسی در ماه های اخیر،15 روز مصدوم بوده است. دو گل مسی در دیدار سویا در حالی از راه رسید که او در دیدار مقابل ساراگوسا نیز دو بار گلزنی کرده بود. مسی اکنون 7 گل در لالیگا، 4 گل در لیگ قهرمانان اروپا و 3 گل در سوپرکاپ به ثمر رسانده و به نظر می رسد که ستاره ریز نقش آرژانتینی عزم خود را جزم کرده تا رکورد 47 گل فصل گذشته اش را بهبود ببخشد.

مسی اکنون در 151 دیدار توانسته 95 گل به ثمر برساند و در یک قدمی شکستن رکورد بازیکنان بزرگی از جمله مارتین (با 97 گل)، اتوئو (با 108 گل) ، کوبالا (با 131 گل) و سسار (با 195 گل ) است.

کد خبر 104582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =