واشنگتن تحریم‌های جدیدی را علیه افراطیون مستقر در پاکستان که هند را هدف قرار داده‌اند، اعمال کرد.

در آستانه سفر رئیس جمهور آمریکا به آسیا و هند به عنوان اولین مقصد این سفر‌، واشنگتن تحریم‌های جدیدی را علیه افراطیون مستقر در پاکستان که هند را هدف قرار داده‌اند، اعمال کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که دارایی‌های افراطیون گروه‌های لشکر طیبه و جیش محمد در آمریک بلوکه می‌شود و همچنین در تبادلات اعضای این افراد با شهروندان آمریکایی، ممنوعیت اعمال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در حالی که آمریکا پیشتر این دو گروه را به عنوان گروه‌های تروریستی معرفی کرده بود،‌ وزارت خزانه داری آمریکا نام افراد و جبهه‌های خاصی از جمله اعظم چما، فرمانده مهم سازمان دهنده حملات سال 2008 در بمبئی را در لیست سیاه قرار داد.

استوارت لوی، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور ضد تروریستی و بودجه رسانی امور اطلاعاتی، گفت: گروه جیش محمد و لشکر طیبه پیشتر تمایل و توانایی خود را برای انجام حملات علیه غیر نظامیان بی‌گناه نشان داده‌اند. به همین دلیل وزارت خزانه داری آمریکا گام مهمی در ناتوان کردن این شبکه‌های تروریستی برداشته است.

در حمله‌ی تروریستی شهر بمبئی در نوامبر 2008 ،166 تن کشته و بیش از 300 تن دیگر زخمی شدند.

اوباما همچنین قرار است در سفر به هند در محل کشته شدن این افراد در حمله تروریستی سال 2008 در بمبئی ادای احترام کند.

وی قرار است در هتل تاج محل که پیشتر تروریست‌ها به آنجا حمله کرده بودند، اقامت کند.

مایک همر، سخنگوی اوباما در امور امنیت ملی، تصریح کرد که وی انتظار دارد موضوع امور ضد تروریستی یکی از موارد اصلی مورد بحث میان اوباما و مقامات هند باشد.

همر در کنفرانس خبری تصریح کرد: ما از همکاری‌های گسترده و عالی ضد تروریستی با هند رضایت داریم.

آمریکا و هند در ماه ژوئیه توافقنامه‌ای را در راستای افزایش همکاری‌های دو جانبه در امور ضد تروریستی امضا کردند.

همر در ادامه تصریح کرد که آمریکا به همکاری با دو کشور پاکستان و هند بسیار تمایل دارد.

وی افزود: واشنگتن روابط بسیار سازنده و مثبتی با پاکستان و هند دارد و این دو کشور نیز از حضور آمریکا در منطقه سود می‌برند.

کد خبر 105829

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =