ایلنا نوشت:

عضو کمیته علمی کشوری پیشگیری از آنفلوانزا گفت: گروه‌های پرخطر، در فصل سرما بیشتر در معرض ابتلا به ویروس آنفلوانزای فصلی قرار دارند.

به گزارش «وب‌دا» مسعود مردانی، عضو کمیته علمی کشوری پیشگیری از آنفلوانزا گفت: با آغاز فصل سرما، گروه‌های پرخطر بیشتر در معرض ابتلا به ویروس آنفلوانزای فصلی قرار دارند و باید نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

وی ادامه داد: کودکان، افراد بالای 50 سال، کلیه بیماران دیابتی، بیماران قلبی و ریوی، بیماران کلیوی مزمن، بیمارانی که دیالیز می‌شوند یا در لیست پیوند کلیه هستند، جزء گروه‌های پرخطر محسوب می‌شوند.

مردانی افزود: بیماران مبتلا به ایدز، بیمارانی که نقص در سیستم ایمنی دارند و تحت درمان با کورتون هستند. همچنین بیماران سرطانی و افرادی که رادیوتراپی و شیمی درمانی می‌شوند نیز باید برای زدن واکسن آنفلوانزا اقدام کنند.

به گفته وی پرسنل پزشکی نیز که در خط مقدم ارائه خدمات بهداشتی و درمانی قرار دارند، در معرض خطر بیشتر ابتلا به ویروس آنفلوانزای فصلی هستند و باید خود را در برابر بیماری واکسینه کنند.

عضو کمیته علمی کشوری پیشگیری از آنفلوانزا به خانم‌های بارداری که زمان زایمانشان در فصل زمستان است، توصیه کرد: حتماً برای پیشگیری، از ابتلاء به آنفلوانزا، واکسن آنفلوانزا را تزریق کنند.

کد خبر 106627

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =