فارس نوشت:

 دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی دیابت اعلام کرد: بر اساس آمارهای سازمان جهانی بهداشت 220 میلیون نفر در جهان مبتلا به دیابت هستند و آمار مرگ و میر به دلیل دیابت می‌تواند تا 2030 دو برابر شود.

  بان کی مون در پیامی به مناسبت روز جهانی دیابت مصادف با 14 نوامبر 2010 برابر با 23 آبان ماه جاری اظهار داشت: در حال حاضر بر اساس آمارهای سازمان جهانی بهداشت 220 میلیون نفر در جهان مبتلا به دیابت هستند و آمار مرگ و میر به دلیل دیابت می‌تواند تا 2030 دو برابر شود و در عین حال هیچ کشوری از آن در امان نخواهد بود.

در پیام دبیر کل سازمان ملل متحد آمده است: کشورهای فقیر بیشترین صدمه را خواهند دید یعنی 80 درصد موارد جدید دیابت در کشورهایی با درآمد پایین یا متوسط خواهد بود. وی افزود: روز جهانی دیابت بر نیاز در اقدام دولت‌ها و شرکای آنها برای حل این بیماری مزمن و ناتوان کننده تأکید دارد.

دبیر کل سازمان ملل متحد می‌گوید: استراتژی جهانی برای جلوگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر سازمان جهانی بهداشت راه‌هایی را ارائه می‌دهد که افراد، جوامع و دولت‌ها برای جلوگیری از دیابت نیاز دارند.

گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد بان کی مون می‌افزاید: در ماه سپتامبر (سال آینده) مجمع عمومی سازمان ملل متحد اجلاسی با حضور مسئولان عالی‌رتبه برای جلوگیری از گسترش بیماری‌های غیر واگیر برگزار می‌کند.

وی گفت: اینجانب تمام شرکت کنندگان را به استفاده از این رخداد برای نشان دادن اینکه متعهد به حل مشکل دیابت و سایر بیماری‌های مزمن عمده هستند، ترغیب می‌کنم.

دبیر کل سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: ترویج غذا و زندگی سالم به گونه‌ای گسترده می‌تواند اثر مثبت بر محیط زیست داشته باشد و با کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده و افزایش پیاده روی، دوچرخه سواری و استفاده از سایر وسائل حمل و نقل که مفید برای بدن و سیاره ما هستند، می‌توان از گسترش بیماری‌های غیر واگیر جلوگیری کرد.

کد خبر 107673

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =