۰ نفر
۲۱ آبان ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۳

رییس ستاد برگزاری هفته کتاب در سراسر کشور با اشاره به برگزاری زود هنگام هفته کتاب در کشور اضافه کرد: در حقیقت بهار کتاب با افتتاحیه نمایشگاه استانی کتاب در شیراز آغاز شده است.

بهمن دری با اشاره به اینکه هفته کتاب تنها در تهران برگزار نمی شود، گفت: یکی از اهداف کلان برنامه ریزی شده در ستاد، تمرکززدایی و انجام برنامه های متنوع به مناسبت این هفته در استانها و شهرستانهای سراسر کشور است.

وی اضافه کرد: همزمان با تهران در 32 استان کشور با تشکیل ستاد های هفته کتاب برنامه های مختلفی از جمله تقدیر از پدیدآورندگان وفعالان حوزه نشر و فرهنگ، برپایی نمایشگاه های کتاب در استانها، راه اندازی وگشایش کتابخانه، برپایی نشست های ادبی و فرهنگی و هنری و علمی و اهدای کتاب به مراکز مختلف برنامه ریزی شده است.

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر که بیش از 2هزار برنامه متنوع برای استانها پیش بینی کرده ایم که از جمله آنها برگزاری نمایشگاههای کتاب در تمامی استهانهای کشور است، گفت: همچنین به مناسبت این هفته در استانهای ایلام، اصفهان، اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، سمنان و خراسان رضوی، فارس و قزوین از نویسندگان و ناشران فعال طی مراسمی تجلیل خواهد شود.

وی همچنین با اشاره به مهمترین برنامه های استان سیتان و بلوچستان در این ایام گفت: افتتاح نمایشگاه کتاب در 7 زندان، افتتاح کتابخانه باز بیمارستان پیامبر اعظم(ص) و برگزاری نمایشگاه تازه های کتاب در جهاد دانشگاهی این استان از مهمترین برنامه ها به شمار می‌رود.

رییس ستاد برگزاری هجدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزاری 700 نمایشگاه کتاب در سطح مدارس قزوین، تجلیل از ناشران مولفین و ناشران کتاب در حوزه دفاع مقدس واهداء کتب به کتابخانه ها قزوین، دیدار فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی در قم با چند تن از آیات عظام و برگزاری همایش علمی کتابداری با عنوان نقش کتابداری در توسعه فرهنگی از مهمترین برنامه های دو استانهای قزوین، قم دانست و اضافه کرد البته در این دو استان ده ها برنامه دیگر نیز پیش بینی شده است.

کد خبر 107685

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =