سامانه موشکی مرصاد با موفقیت کامل به سمت یک فروند هواپیما بدون سرنشین شلیک و این هواپیما را منهدم کرد.

به گزارش فارس، در سومین روز و دومین مرحله از رزمایش بزرگ پدافند هوایی با عنوان مدافعان آسمان ولایت 3 که در گستره کل جغرافیای جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری است سامانه موشکی ارتفاع متوسط مرصاد با موفقیت به سمت یک فروند هواپیمای بدون سرنشین شلیک و این هواپیما را منهدم کرد.

امیر حمید ارژنگی سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت 3 با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در این رزمایش با تایید این خبر گفت: سامانه بومی پدافند هوایی مرصاد که امروز در یکی از مناطق برگزاری رزمایش مورد تست قرار گرفت، کاملا بومی ، دیجیتال بوده و قابلیت مقابله با انواع جنگ الکترونیک را داشته و امروز در یگان‌های مختلف قرار گاه پدافند هوایی به کار گیری می‌شود.

وی شبکه پذیری را ویژگی‌ منحصر به فرد این سامانه پدافندی دانست و گفت: سامانه پدافندی مرصاد قابلیت اتصال به شبکه راداری و شبکه زمین به هوای پدافندی را نیز دارد.

به گزارش فارس تحرک بالا، قابلیت مقابله با جنگ الکترونیک و شبکه شدن با دیگر سامانه‌های راداری و پدافندی و نیز طی کلیه مراحل تحقیق طراحی و تولید سامانه موشکی مرصاد از جمله مزیت‌های سامانه نسبت به مشابه تعبیه خود است.

استفاده از رادارهای بومی و دیجیتال با قابلیت شبکه شدن این امکان را به شبکه یکپارچه پدافندی کشور می‌دهد که بتواند در تمامی لایحه‌ها، حافظ حریم هوایی کشور باشد.

کد خبر 109140

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =