نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید رویکردهای ساختارشکنانه و انحراف از اندیشه‌های امام را مهمترین عامل جدایی یاران صدیق امام از مجمع روحانیون مبارز دانست.

به گزارش خبرآنلاین حجت الاسلام محمد حسن رحیمیان در گفت و گو با هفته نامه پنجره تصریح کرد: چه کسی می‌تواند مدعی خط امام باشد و با نهضت آزادی همسو، هم صدا و هم نشین شود و حتی برخی از یادگاران امام عزیز را در محافل آنها بکشانند تا تصویرشان در کنار ابراهیم یزدی در سایت ها منتشر شود. 

عضو سابق مجمع روحانیون مبارز با بیان خاطراتی از موضع گیری اعضای مجمع روحانیون مبارز گفته است: در قضیه آقای منتظری، مجمع محکم‎تر و شفاف‎تر از دیگران به‎ دنبال امام حرکت کرد؛ نمونه آن نامه‎ای بود که آقایان کروبی و روحانی و امام جمارانی خطاب به آقای منتظری نوشتند و الان در دسترس هست. نمونه دیگر آن، یکی از اعضا که آن زمان فرمانده کمیته بود، رنجنامه مرحوم حاج احمدآقا را در سطح وسیعی چاپ و منتشر کرد و دیگری که رابطه نزدیکی با مجمع داشت، با صدور نامه 6/1/68 امام در مورد آقای منتظری، حتی یک شب را تحمل نکرد و شبانه برای برداشتن تصاویر آقای منتظری ضایعاتی را هم به بار آورد! نمونه دیگر آن، مخالفت با لیبرال‎‎ها و مواضع قاطع علیه امریکا و اسراییل بود. موضع‎گیری‎های اصولی آقای محتشمی علیه نهضت آزادی و دفاع از ملت فلسطین مثال‎زدنی است.

وی افزود: این مساله که این افراد هنوز خط امامی هستند سئوالی است که زیاد از من می‎پرسند و من متحیرم چه جوابی بدهم. مردم می‎گویند چطور شد که بعد از 20 سال از رحلت امام موضع مجمع روحانیون در قبال آقای منتظری تغییر یافت یا در قبال نهضت آزادی دگرگون شد؟ و چطور شد که در بسیاری از موارد از جمله در فتنه سال 1388 مواضع مجمع با نهضت آزادی و ملی‎گراها همگون از آب درآمد؟ آیا بعد از 10 سال یا 20 سال آقای منتظری و نهضت آزادی به خط امام نقل مکان کردند یا در این مدت مواضع و دیدگاه‎‎های امام نسبت به این دو مقوله تغییر یافته است یا شما از خط امام خارج شده‎اید؟

کد خبر 109596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۵:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۳۰
  4 3
  به نظرم ایشان نگران خودشان و موقعیتشان هستند
 • عرفان IR ۰۵:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۳۰
  0 0
  نظام چیست ؟ایا نظام اشخاص خاص هستند؟ آیا نظام قوانین خاص است ؟ نه نظام مجموعه از نظم و نظام و قوانینی است که طی 32 سال بوجود آمده. هرکس مقابل این نظم و قوانین بایستد مخالف نظام است و کسی که در چهار چوب قوانین خواستار اصلاح نظام باشد موافق نظام است والسلام.
 • میم IR ۰۶:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۳۰
  1 0
  بگویید که دریافتید خیلی از نظرات با نظرات شما مخالف شده ...از تحیر در می آیید اینطوری.
 • اسوه IR ۰۶:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۳۰
  1 0
  جناب رحيميان امام(ره)خيلي حرفهاي ديگري هم داشتند كه شما هم ميدانيد ولي صداشو درنمياريد!
 • بدون نام IR ۰۷:۱۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۳۰
  5 0
  حال ما چگونه مواضع ضد مردمی شما را توجیه کنیم؟ چرا اعتراض نکردید؟ وظیفه انسانی شما در کشور چه می شود؟
 • تیمور IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۳۰
  2 0
  اقای رحیمیان مجبوری چون برچسب ضد انقلاب میخئری
 • بدون نام IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۳۰
  1 0
  دلیل اصلی آن جدایی امثال شما از خط امام بود، شما را ارجاع میدهم به سخنان نماینده ولی فقیه در سپاه در مورد دخالت سپاه در سیاست و وصیتنامه امام! فتنه از جایی شروع شد که از خط امام شدیم... میدونم نمیذارین این کامنتها رو، چون هم معذوریت دارین، هم جرات ندارین!
 • بدون نام US ۱۳:۴۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۳۰
  5 1
  پاسخ خیلی روشن است. آقایان به اشتباه و تندروی خو پی بردند. امام هم اگر بود همنیطور می اندیشید.
 • بدون نام IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۳۰
  5 0
  آيا اگر امام زنده بودند همان مواضع 20 سال پيش را داشتند و يا اينكه متناسب با شرايط روز و حال فعلي افراد موضع ميگرفتند؟ ايا بهتر نيست ببينيم كسانيكه در مقابل امام موضع مخالف داشتند و الان مدافع سرسخت امام شده اند چه دگرگوني پيدا كرده اند؟ آيا ادعاهاي آنان قابل قبول است و يا...؟
 • خاك خورده راه انقلاب IR ۰۳:۵۸ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۱
  4 0
  پيرو خط امام كسي است كه به واصاياي ايشان عمل كند نه يادش برود در موردي خاص چه تكليفي بر گردنش گذاشت ...متاسفم براي آنهايي كه ادعاي خط امامي دارند وخانواده اورا قبول ندارند اي اف براين قدرت بيجا
 • مسعود IR ۰۷:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۱
  0 0
  اگرحتي چندگروه مخالف ازيك حقي دفاع كنند نمي شودراي داد آن گروهها داراي اصول وموازين مشتركي هستند
 • سيد ساجد موسوي IR ۰۸:۰۴ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۱
  2 1
  افراد با توجه به گذشت زمان آراء ونظراتشون عوض مي شه.خيلي از افراد به گذشته خودشون فكر مي كنند وبا اعتراف به كرده هاي بدشون وتصميم هايي كه درست اتخاذ نشده از ملت عذر خواهي مي كنند. مجمع روحانيو.ن مبارز هم از اين قاعده مستثني نيست. آقاي رحيميان! بترس از روز قيامت