سعید عسگر ضارب سعید حجاریان در جریان آشوبهای خیابانی به نفع میر حسین موسوی وارد میدان شده بود از سوی دستگاههای امنیتی شناسایی شد.

به گزارش ثانیه نیوز، سعید عسگر در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با راه اندازی یک ستاد فرعی در سه راه تقی‌آباد شهرری به نفع آقای موسوی به فعالیت می پرداخت. در آشوب های خیابانی اخیر، سعید عسگر با ساماندهی چند تیم 5 نفره در جهت کمک به اغتشاشگران فعالیت می کرد و در جریان پیگیری نهادهای امنیتی برای شناسایی اغتشاشگران، وی نیز شناسایی شد.

 سعید عسگر متولد تهران عامل ترور سعید حجاریان عضو سابق شورای شهر تهران است. وی به همراه محسن مرتضی مجیدی همدست او که موتور را می‌راند حجاریان را در اسفند 78 در روی پلکان ساختمان شورای شهر مورد سوءقصد قرار داد.

همچنین در یکی از مصاحبه های تلویزیونی میر حسین موسوی  در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، سعید عسگر، سعید حجاریان و بازجوی عسگر در وزارت اطلاعات، آقای موسوی را همراهی می کردند.

همچنین در سال 1382 وی در جریان حمله به خوابگاه طرشت دستگیر که با وساطت دفتر آقای خاتمی و رییس وقت دانشگاه علامه طباطبایی ، آزاد شد.

پس از دستگیری سعید عسگر، در جریان حمله به خوابگاه طرشت عده‌ای از بسیجیان علیه وی شهادت دادند.

سعید عسگر، پس از دستگیری، همواره منکر حضور خود در جریان حمله به خوابگاه طرشت بوده، لیکن عده‌ای از بسیجیان محل که وی را مشاهده کرده بودند، علیه وی شهادت دادند.

"سعید عسگر " به اتهام شرکت در حمله مشکوک عده‌ای به خوابگاه شهید همت(طرشت) وابسته به دانشگاه علامه طباطبایی و بر اساس شکایت سردار قالی‌باف فرمانده وقت نیروی انتظامی، از سوی مرتضوی دادستان عمومی و انقلاب تهران بازداشت شده بود.

کد خبر 10964

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مهدی IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۸
    36 34
    چرا این مطالب بی پایه را انتشار میدهید؟