چهارشنبه‌شب در هتل سان‌وی واقع در شرق کوالالامپور، بهترین‌های آسیا روی سن می‌روند تا جایزه خود را از دست بن‌همام، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، دریافت کنند.

مراسم بهترین‌های آسیا در این شب ساعت 20:30 به وقت محلی و ساعت 4 بعد از ظهر به وقت تهران برگزار می‌شود که تا ساعت 22:30 تمام خواهد شد. تمام کشورهایی که مایل هستند مراسم بهترین‌های سال آسیا را به صورت زنده پخش کنند می‌توانند تصاویر را از شبکه «استرو» مالزی خریداری کنند. ویژه‌ترین مهمان مراسم بهترین‌های آسیا داتو سری نجیب تون رزاق، نخست‌وزیر کشور مالزی، است که به دلیل حمایت‌های ویژه‌اش در فوتبال، الماس آسیا را دریافت خواهد کرد.

قرار است سپ‌بلاتر، رئیس فیفا‌ نیز در این مراسم حضور داشته باشد، مانند سال‌های اخیر. مهمانان این مراسم مشخص شده‌اند و از ایران نیز کاندیداها راهی مالزی خواهند بود تا چهارشنبه‌ای حساس را در پیش داشته باشند. فرشید طالبی و فرهاد مجیدی دو بازیکنی هستند که در بین 5 کاندیدای نهایی بهترین‌های آسیا حضور دارند. طبق اعلام فدراسیون فوتبال آنها روز سه‌شنبه راهی مالزی خواهند شد. از آنجا که فدراسیون فوتبال ایران هم کاندیدای بهترین فدراسیون سال آسیاست، رئیس یا نایب رئیس خود را در مراسم خواهد دید.

هنوز به صورت دقیق مشخص نشده علی کفاشیان به کوالالامپور خواهد رفت یا عزیز محمدی، نایب رئیس فدراسیون فوتبال. از باشگاه ذوب‌آهن هم قرار است اصغر دلیلی، مدیر‌عامل آنها، راهی مالزی شود. در صورتی که ایران بتواند جایزه بازی جوانمردانه سال را هم از آن خود کند، کفاشیان یا عزیز محمدی این جایزه را دریافت خواهند کرد. تیم فوتسال ایران هم که مثل همیشه در بین بهترین تیم‌ها قراردارد، حسین شمس، سرمربی خود را، به عنوان نماینده در مراسم خواهد دید. البته شمس دو مراسم در پیش دارد چون سه‌شنبه شب، یک روز پیش از برگزاری مراسم بهترین‌های سال آسیا در مراسم مربیان آسیا هم شرکت خواهد کرد. محمد طاهری هم نماینده فوتسال برای انتخاب بهترین بازیکن سال این رشته خواهد بود. نماینده آخر ایران هم در مراسم خانم شهرزاد مظفر، سرمربی تیم فوتبال زنان ایران است.

‌ابهامی به نام بازیکن سال

گمانه‌زنی‌ها درباره بهترین بازیکن سال آسیا، چهارشنبه‌شب به پایان خواهد رسید. شاهین رحمانی، عضو ایرانی AFC و عضو کمیته انتخاب بهترین بازیکن‌های سال آسیا، ابهام قضیه را بیشتر می‌کند: «هر 5 کاندیدا به یک اندازه شانس دارند. ممکن است از نظر شما اوگنه نوفسکی، بازیکن سئونگنام و فرشید طالبی شانس زیادی داشته باشند ولی به هر حال تیم تکنیکال AFC نظر نهایی را می‌دهد.»

این تیم تکنیکال متشکل از 4 عضو تا پیش از مراسم به صورت دقیق بررسی در این زمینه را ادامه خواهد داد و در پایان بهترین بازیکن سال آسیا را اعلام خواهد کرد. رحمانی اضافه می‌کند: «ممکن است در آخرین لحظه نام بهترین بازیکن عوض شود. چیزی قابل پیش‌بینی نیست. به همین دلیل واقعاً نمی‌توان از بازیکن خاصی اسم برد.» چیزی که مشخص است سیستم امتیازدهی کنفدراسیون فوتبال آسیا بیشتر شانس را به کاندیداهایی می‌دهد که در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرده‌اند. درخشش در این مسابقات 25 امتیاز دارد و درخشش در بازی‌های AFC CUP 15امتیاز. طالبی دوبار در تیم منتخب هفته لیگ قهرمانان آسیا هم قرار گرفته که خیلی به نفعش خواهد بود. رحمانی می‌گوید: «با این حال باید تا چهارشنبه شب منتظر بمانید.»

این 4 ایرانی در مراسم مربیان سال

اما یک روز قبل از مراسم بهترین‌های سال آسیا، از موفق‌ترین مربیان تاریخ قاره‌کهن تقدیر خواهد شد. امسال، سال مربیان نامگذاری شده است و در این راستا قرار است از تمام مربیانی آسیایی که تیم‌های خود را قهرمان جام‌ملت‌ها کرده‌اند یا به جام‌جهانی رفته‌اند، تشکر شود. حشمت مهاجرانی، جلال طالبی و محمود بیاتی (مربی قهرمانی ایران در جام‌ملت‌های 1347) سه مهمان ایران در مراسم خواهند بود. از فوتسال هم حسین شمس در مراسم حضور خواهد داشت. همچنین از بین مدرسان موفق کنفدراسیون هم مرتضی محصص به مراسم دعوت شده و به احتمال فراوان بابت تلاش‌هایش، به صورت ویژه از او تقدیر خواهد شد. این مراسم در همان هتل سان وی برگزار خواهد شد. 

کد خبر 109669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =